Balık Gelinlikler Hakkında Merak Edilenler

23 Aralık 2021
balik_gelinlik_modelleri_manisa_gelinlik_aso_sumerler

Gelinlikler içerisinde popülerliğini kaybetmeyen kategorilerden biri de balık gelinlik modelleri. Balık kesim gelinlikler, kendisine özel tarzıyla geçmişte olduğu gibi günümüzde de iddialı gelinlerin tercihi. Vücudu saran bir yapıda üretilen balık kesim gelinlikler şık, sade ve oldukça zarif. İçeriğimizde balık kesim gelinlik giymek isteyen gelin adaylarının sıklıkla sordukları sorulara yanıt veriyoruz. Bu sayede Balık gelinlik nedir, kısa boylularda balık gelinlik gibi farklı konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Balık Gelinlik Nedir?

Balık gelinlik modellerinde;  bel kısmından yukarısı vücudu sararken, bel kısmından eteklere doğru inen kısım ise genişler. Bu tarz gelinliklerin üst tarafının tam olarak oturması gelinlik modeline şıklık ve zariflik katar. Alt kısmın genişlemesi ise gelinlik modelini hareketlendirir. Balık kesim gelinlik modelleri kendi içerisinde farklılaşmakta olup; tam balık kesim ve yarım balık kesim olarak iki ana kategoriye ayrılır.

 • Tam Balık Gelinlik Modelleri: Tam gelinlik modellerinde gelinlik dize kadar tüm vücudu sarmakta olup; diz sonrasında etek kısmı genişler. Bu dizaynıyla tam balık gelinlik modellerinin görüntüsü deniz kızına benzetilir. Tam gelinlik modellerinin dize kadar vücudu sarması, hareket özgürlüğünü de kısıtlar.
 • Yarım Balık Gelinlik Modelleri: Yarım balık gelinlik modellerinde gelinlik vücudu bel kısmına kadar sarar. Bel kısmından etek kısmına kadar genişleyen modele bu nedenle yarım balık kesim adı verilir. Tam balık kesim gelinlik modeline göre daha rahat olan bu gelinlik modeliyle daha rahat hareket edebilirsiniz.
balık_gelinlikler_aso_sumerler
Manisa Balık Gelinlik Modelleri

Gelin adaylarının sevdiği modellerden olan balık kesim modelleri kumaşına, desenine, dekoltesine, kol detaylarına göre çeşitleniyor. En çok beğenilen balık gelinlik çeşitleri;

 • Sırt dekolteli balık gelinlik modelleri
 • Fransız dantelli balık gelinlik modelleri
 • Kısa kollu balık gelinlik modelleri
 • İnce askılı balık gelinlik modelleri
 • Saten balık gelinlik modelleri
 • İşlemeli balık gelinlik modelleri
 • Balık gelinlik modelleri tesettür
 • Omuz pencereli balık gelinlik modelleri
 • A kesim balık gelinlik modelleri
 • Bohem balık gelinlik modelleri
 • Çiçekli balık gelinlik modelleri

Gelinlik Seçiminde Vücut Tipinin Önemi

Şıklığıyla adından söz ettiren balık gelinlik modelleri, her vücut tipi için uygun değil. Bu model vücut ölçülerine güvenen gelin adaylarının ilk seçimi oluyor. Ayrıca bacak boyu uzun olan gelin adayları tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Kum saati vücut yapısındaki gelin adayları tarzlarına uyan balık kesim modellerinden biriyle istediği görünümü kolaylıkla elde edebilir. Gelinlik seçimini balık gelinlikten yana kullanmak isteyen ancak geniş basene sahip olan gelin adayları ise yarım balık gelinlik modellerini deneyebilir. Korse ile kolaylıkla kullanılan yarım balık gelinlikler aynı zamanda fazlalıkların da gizlenmesine destek olur. Zarafeti ve şıklığı temsil eden balık gelinlik modelleri hakkında merak edilen bir konu da fiyatları. Balık gelinlik fiyatları tercih edilen kumaşa, desene, modelin hazır olmasına ya da olmasına göre değişiyor.

balik_gelinlikler-2022_manisa_gelinlik
Manisa Balık Gelinlik Modelleri – Tam Balık Gelinlik

Manisa gelinlikte ilk tercih ASO Sümerler, balık gelinlik modellerindeki çeşitliliğine ek olarak özel dikim hizmeti de sunuyor. Özel dikim balık gelinlik modellerinde tasarım süreci moda tasarım uzmanı ve gelin adayının istekleri, hayalleri, vücut tipine göre şekilleniyor. Bu sayede gelin adayları için zor olan gelinlik seçim süreci daha heyecanlı ve daha kolay oluyor.

  Yorum Yap

Total: