ÇOK KONUŞULAN DİZİ GELİNLİKLERİ NELER?

15 Mart 2022
Bihter_yoreoglu_gelinlik_modeli_aso_sumerler_dizi_gelinlikleri

Gelinlik her genç kızın hayali olmasa da evliliği düşünmem diyenler bile nasıl bir gelinlik giyeceğini düşünmüştür. Özellikler de severek takip ettiğimiz dizi karakterlerinin gelinliklerini gördükten sonra acaba bende nasıl dururdu diyeceğiniz en az bir gelinlik olmuştur. Karakterleriyle olduğu kadar gelinlikleriyle de çok konuşulan Türk dizi tarihine damga vuran gelinlik modellerini sizler için araştırdık. Akıllara kazınan gelinlik modelleriyle birlikte yetenekleriyle de bizi bizden alan güzel oyuncuları hep birlikte hatırlayalım. Bazı oyuncularımız canlandırdıkları rollerindeki gelinlikleriyle olduğu gibi gerçek hayattaki gelinlikleriyle de çok konuşulmayı başardı. Güzel gelinlerimizden yakında zamanda evlenen son isim ise Gökçe Bahadır oldu. Gökçe Bahadır gelinlik modeli detayları için blog bölümümüze bakmanız yeterli.

  • Camdaki Kız – Burcu Biricik Gelinlik
  • Masumlar Apartmanı – Farah Zeynep Abdullah Gelinlik
  • Atiye – Beren Saat Gelinlik
  • Aşk-ı Memnu – Beran Saat & Hazal Kaya Gelinlik
  • Kara Sevda – Neslihan Atagül Gelinlik

Camdaki Kız Gelinlik – Nalan

Camdaki Kız dizisinde güzel oyuncu Burcu Biricik’in canlandırdığı Nalan karakterinin giymiş olduğu gelinlik son zamanların en çok konuşulan gelinliklerinden biri oldu. Nalan gelinlik modeli o kadar çok sevildi ki gelin adaylarının ilham aldığı gelinlik modelleri arasına girdi.

Sade olduğu kadar şık olan Nalan gelinlik modeli kabarık eteği ve düşük omuzlu tasarımıyla adından söz ettirmeye devam edecek gibi duruyor.

Burcu_biricik_camdaki_kiz_gelinlik_modeli_nalan_aso_sumerler
Camdaki Kız Gelinlik Modeli

Masumlar Apartmanı – İnci

masumlar_apartmani_inci_gelinlik_modeli_manisa_asosumerler
Masumlar Apartmanı İnci Gelinlik Modeli

Gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı Masumlar Apartmanı dizisinde Han’ın sevdiği kadın İnci karakterine Farah Zeynep Abdullah hayat verdi. İnci karakteri o kadar çok sevildi ki her yaptığı da takip edilir oldu. İnci ve Han karakterlerinin evlilik macerası da Masumlar Apartmanı tutkunları tarafından büyük bir heyecanla izlenmişti. İnci’nin tarzına uygun olarak seçilen V sade gelinlik modeli aynı tarzı benimseyen gelin adaylarının beğenisini topladı.

Atiye – Atiye Gelinlik

atiye_gelinlik_modeli_manisa_asosumerler
Atiye Gelinlik Modeli

İddialı bir Türk yapımı olan ve dijital bir platformda yayınlanan Atiye dizisi konusu, oyunculukları, beklentileri karşılayamaması ve sansasyonlarıyla oldukça konuşulmuştu. Dizeye adını veren Atiye karakterine hayat veren Beren Saat ve Erhan karakterini canlandıran Mehmet Günsur çifti oyunculukları ve uyumlarıyla sık sık gündem olmuştu. Dizide birbirini çok seven ancak bir türlü kavuşamayan Atiye ve Erhan sonunda bir araya gelmeyi başarmıştı. Atiye dizisinde giyinilen Beren Saat gelinlik modeli pelerinli olması, sadeliği aynı zamanda da asaletiyle öne çıkan dizi gelinlik modelleri arasındaki yerini almayı başardı.

Aşk-ı Memnu – Bihter Yöreoğlu & Nihal Ziyagil

Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı isimli kitabından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisi iddialı oyuncu kadrosu ve konusuyla Türk dizi tarihinin en sevilen yapımlarından. 2008 – 2010 yılları arasında devam eden dizinin etkisi ve replikleri günümüzde dizi tutkunları tarafından kullanılmaya devam ediyor. Türk dizileri arasındaki iddiasını korumayı başaran popüler yapım karakterleri, karakterlerin giydikleri gelinlik modelleriyle de takip ediliyor.

Bihter karakterine hayat veren Beren Saat, Adnan Ziyagil ile evlenirken A kesim ve straplez yaka bir gelinlik giymişti. Dizinin final bölümünde Nihan karakterinin giydiği zarif ve şık gelinlik modeli en az dizinin finali kadar konuşulmuştur. Nihal gelinlik modelini öne çıkaran detaylarsa kol detayları ve kabarık etek kısmıydı.

Kara Sevda – Nihan

kara_sevda-nihan_gelinlik_modeli_manisa_gelinlik_aso_sumerler
Kara Sevda Nihan Gelinlik Modeli

Neslihan Atagül, Burak Özçivit ve Kaan Urgancıoğlu’nun başrollerini paylaştığı Kara Sevda dizisi bir dönemin en popüler dizilerindendi. Kara Sevda dizisi konusu, kadrosu ve oyunculuklarıyla dizi tutkunlarının kalbini çalmıştı. Sevdiği adamla bir türlü bir araya gelemeyen Nihan, kimi zaman ailesini kimi zamanda aşkını korumak adına büyük acılar çekmişti. Ayakları yere basan ve ne istediğini bilen Nihan kendi gibi göz alıcı bir gelinlik giymişti. Göz alıcı ancak abartıdan uzak gelinlik modeli kaftan olarak adlandırılıyor. Hem iddialı hem de abartıdan uzak olmayı seven gelin adayları hayal ettikleri gelinlik için Nihan gelinlik modelinden esinlenebilir.

    Yorum Yap

Total: