Hafızalardan Silinmeyen İkonik Gelinlikler

9 Haziran 2022
manisa_gelinlik_ikonik_gelinliklerden_ilham_al

En özel gün denildiğinde kadınların aklına gelen günler arasında ilk sıralarda düğün günleri vardır. Belki de bu yüzden gelin adaylarının en çok dikkat ettiği konu gelinlikleridir. Tercih ettikleri gelinlik ve nasıl göründükleri sadece düğün günüyle sınırlı kalmadığı gibi yıllar boyunca da albümleri aracılığıyla tüm sevdiklerine gösterilecektir. İşte bu nedenle gelin adayları evlilik tekliflerini aldıkları an itibariyle en güzel gelinliğe sahip olmak için araştırmalara başlar. Hatta bazı durumlarda genç kızlar gelinlik modeli için araştırmalarına çoktan başlamıştır. Gelinlik modeline karar vermeden önce ne istediğinize karar vermek için ikonik gelinliklerden ilham alabilirsiniz. Tüm dünyanın konuştuğu ikonik gelin ve ikonik gelinlikler;

  • Prenses Diana – Prenses Diana Gelinlik
  • Audrey Hepburn – Audrey Hepburn Gelinlik
  • Prenses Kate Middleton – Prenses Kate Middleton Gelinlik

İkonik Gelinler ve Gelinliklerinin Özellikleri

Gelinlik arama telaşına kısa bir ara verirken; ilham almaya ne dersiniz? Uzun yıllar geçmesine rağmen konuşulmaya devam eden ikonik gelinlere ve gelinliklerine yakından bakalım. Gelinliklere bakarken hoşlandığınız detaylar kadar hoşlanmadığını detayların da önemli olduğunu unutmayın. Bu sayede nasıl bir gelinlik istediğinize kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Prenses Diana Gelinlik: Ölümüyle milyonları üzen güzelliğiyle büyüleyen Leydi Diana, 1981 yılında Prens Charles’la evlendi. Sempatik davranışlarıyla kısa sürede hem İngilizlerin hem de dünyanın ilgisini çeken Prenses Diana gelinliğiyle de çok konuşuldu. Kırk metre ipek ve dantel kullanılması ve üzerindeki binlerce minik inci Prenses Diana gelinlik kavramını ortaya çıkardı.

Audrey Hepburn Gelinlik: Audrey Hepburn denildiğinde aklımıza kendisiyle özdeşleşen siyah midi boy elbisesi geliyor. Güzelliği ve zarafetiyle konuşulmaya devam eden yıldız isim 1954 yılında Mel Ferrer ile evlenirken giydiği gelinlikle de konuşulmaya devam ediyor. Kabarık yarım kollu gelinliği, dik yakaları, bele oturan şık ve sade gelinliğiyle gelin adaylarına tarzlarından vazgeçmeden de şık olunabileceğini gösteriyor.

audrey_hepburn_gelinlik_modeli_ilham_al_aso_sumerler
Audrey Hepburn Gelinlik Modeli

Prenses Kate Middleton Gelinlik: Prenses Kate Middleton’ın gelinliği Alexander McQueen imzası taşıyor. Asilliği ve şıklığıyla göz kamaştıran gelinlik modeli aynı zamanda ikonlaşan Grace Kelly gelinlik modelinden izler de taşıyor. Hafif transparan dantel detaylarına ek olarak, kabarık etek kısmı, uzun kuyruğu ve V yaka gelinlik modeliyle Prenses Kate Middleton, pek çok geline ilham olmayı başardı.

prenses_kate_middleton_gelinlik_ilham_aso_sumerler
Prenses Kate Middleton Gelinlik

ASO Sümerler ile İstediğin Gibi Görün!

Manisa gelinlik markası ASO Sümerler, gelin adayları için gelinlik tasarımının ne kadar önemli olduğunun farkında. ASO Sümerler, gelinlik seçim süreçlerinde gelin adaylarının hayallerindeki gibi görünmelerini sağlamak için hem hazır hem de özel dikim gelinlik hizmeti sunuyor. Gelinlerin tam da istedikleri gibi görünmesinde üç altın kural var. Bu kurallar; vücut tipi, tarz ve zaman. Çok beğendiğiniz dizi karakteriyle benzer vücut tipine ya da özelliklere sahip değilseniz gelinliğin üzerinizde istediğiniz gibi durmayacağından emin olabilirsiniz. Tam da bu sebeple 64 yıllık deneyimi, tecrübesi ve hizmet kalitesiyle ASO Sümerler, gelinlerin istedikleri gelinliğe sahip olmasına yardımcı oluyor.

    Yorum Yap

Total: