Korona Planı: Düğün Salonları Ne Zaman Açılıyor ? | Düğünler Ne Zaman Olacak ?

23 Haziran 2020

Mart ayından bu yana dünyayı saran korona salgını, geçtiğimiz ay düğün salonlarının da geçici bir süreliğine kapatılmasına sebep olmuştu. Birçok evlenecek çiftin düğünlerini ertelediği ve düğün mekanı sahiplerinin düğün salonları ile ilgili açıklama beklediği bu dönemde, bu yasağın ortadan kalkmasını bekleyen birçok insan bulunuyor. Peki düğünler ne zaman olacak ve nasıl gerçekleşecek? İşte yeni evlenecek çiftlerin ve düğün salonu sahiplerinin merakla beklediği düğün salonları ne zaman açılıyor sorusunun yanıtı …

Düğün salonları ne zaman açılıyor ?

Hafta sonları gelen sokağa çıkma yasağının ardından 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişilere de sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bununla birlikte kuaför ve berberler, düğün salonları, alışveriş merkezleri gibi kalabalıklaşmanın çok fazla olduğu mekanlar da geçici olarak hizmetlerini durdurmuştu. Geçen birkaç aydaki süreçte azalan korona vakası ve ölüm sayılarıyla beraber korona virüsü normalleşme takvimi açıklandı. 11 mayıs tarihinde kuaförler, berberler ve AVM’ler hizmet vermeye yeniden başladı. Bu gelişmelerin ardından düğün mekanı sahipleri düğün salonları son dakika haberlerine heyecanla bakmaya başladı. Peki düğünler ne zaman olacak? Normalleşmeye giden süreçte, düğün tarihlerini birkaç ay ileriye erteleyen yeni evlenecek çiftlere, 1 Temmuz 2020 tarihinde, belirlenen tedbirlerle, düğün salonları açılacağının netlik kazandığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda 15 Haziran 2020 tarihinde de, %25 azami kapasiteye uymak şartıyla nikah salonları da açılacaktır. Belirlenen düğün tedbirleri hem düğündeki kişilerin virüse karşı önlem almasını sağlayacak, hem de sosyal mesafeyi uygun ölçüde korumayı sağlayacaktır.

Peki düğünler nasıl olacak?

Büyük ve gösterişli düğünlerin korona virüsü tamamen bitene kadar arka plana atıldığı bu süreçte, en fazla 250 kişilik düğünler yapılabilecek. Düğünlerde bulunan büyük ve 10 kişiye kadar kapasitesi olan masalar, bu tedbirlerle beraber 4 kişi ile sınırlandırılacak. Saatlerce süren takı takma merasimi, sosyal mesafe kuralını tehdit ettiği için, bu süreçte takılar sandıklara koyulacak. Her yere zorunlu olduğu gibi düğün salonlarına girmekte de maske zorunlu hale gelecek. Düğünler bittikten sonra düğün salonu uygun ölçüde ekipler tarafından dezenfekte edilerek, düğüne girişlerde misafirlerin ateşleri ölçülecek. Geleneğimizde zaten olan kolonya ikramı, düğünlerin girişinde mutlaka yapılacak ve buna ek olarak dezenfektan da kullanılacak. Servis aşamasında, dezenfekte konusunda özel eğitimli garsonlar görev alacak. Tüm bunlar ise düğünler nasıl olacak sorusuna karşılık getiriyor.

Düğün salonları ne zaman açılıyor ve düğünler nasıl olacak sorularına yanıt bulduğunuz yazımız; ilerleyen virüs sürecinde yeni normalleşme planlarının gelmesiyle ve “düğünler ne zaman olacak” sorusuna yeni haberlerin eklenmesiyle beraber güncelliğini koruyacaktır.

    Yorum Yap

Total: