MÜSTAKBEL GELİNLER İÇİN Duvak nasıl seçilir?

10 Kasım 2022
duvak_modelleri_manisa_gelinlik_asosumerler

Duvak, evlenme töreni sırasında gelinlerin yüzlerini kapatması için tasarlanmış dantelden veya tülden yapılan örtüdür. Eski zamanlarda damadın düğünden önce gelini görmesi uğursuzluk getirir inanışı yaygındı. Zaman geçtikçe törenlerle birlikte moda algısı da değişti. Duvak takmak, geleneklerimiz ve inanış tarzımız ile ilişkilendirilmekte olup;  beyaz gelinlik gibi duvak da saflığın ve alçakgönüllülüğün simgesi haline geldi. 1900’lü yılların başına kadar düğün kıyafetleri güncel modayı takip etti, duvak kullanımı tercihleri de buna göre değişti., Güzelliğin ve gösterişin bir sembolü olarak duvak modelleri müstakbel gelinler tarafından düğün törenlerinde tercih edilmektedir.

Duvağın Gelinlikteki Rolü Nedir?

Duvak, bir düğünün en ikonik parçalarından biridir. Ayrıca düğün töreninde giymeyi tercih ettiğiniz gelinliğin önemli bir tamamlayıcısıdır. Gelinliğin tamamlayıcısı duvak modelleriyle seçiminiz ile görünüşünüzü özel ve tarz kılabilirsiniz. Bu yüzden duvak modelleri; her gelinin hayalindeki modele sahip olabilmesi için tarz, kumaş, model gibi ayrıntılara göre çeşitlenmektedir.

  • Uzun Duvak Modelleri
  • Kısa Duvak Modelleri
  • Kafes Duvak Modelleri
  • Katedral Duvak Modelleri
  • Parmak Ucu Duvak Modelleri
İhtisamli_duvak_modellerini_kesfet
Duvak Modelleri

Uzun Duvak Modelleri: Uzun duvaklar, başın en tepesinden yere kadar uzanan duvak modelidir. En çok tercih edilen model olmakla beraber gelinliğin tarzına göre sade veya gösterişli şekilde işlenmektedir. Genelde uzun gelinlikler uzun duvaklar ile kullanılmaktadır.

Kısa Duvak Modelleri: Kısa duvaklar, diz hizasından daha yukarıda olan duvaklar olarak tanımlanmaktadır. Kısa duvak modelleri yüzünüze ve saçlarınıza dikkati daha çok çekmektedir. Ayrıca az ayrıntıya sahip sade bir gelinlik tercih ediyorsanız mükemmel bir seçimdir. Kısa saçlı gelin adaylarına ise çarpıcı bir görünüm katmaktadır.

Kafes Duvak Modelleri: Kafes duvak modeli, en kısa duvak modelidir. Sadece yüzü veya saçları kapatan bu duvak modeli tercihe göre hem file hem tülden yapılabilmektedir. Kısa olmasının avantajı ile rahat bir düğün töreni geçirebilirsiniz. Gelinlik tercihiniz uzun ya da midi boy bir gelinlik ise şık bir görünüme sahip olursunuz.

duvak_fiyatları_ve_duvak_cesitleri
En Güzel Duvak Modelleri

Katedral Duvak Modelleri: Katedral duvak modeli, en az üç metrelik bir duvak modeli arayanlar için eşsiz bir seçenektir. Tül ya da dantelden hazırlanan katedral duvak modeli, en uzun duvak modelidir. Düğün mekanına girdiğinizde bütün gözlerin hayranlıkla size dönmesini istiyorsanız katedral duvak modelini tercih edebilirsiniz.

Parmak Ucu Duvak Modelleri: Parmak ucu duvak modelinin boyu yaklaşık 90 cm’dir. Bu model belden aşağıya kadar iner ve en uzun parmak ucu hizasında biter. Pek çok düğün mekanına uygundur ve neredeyse bütün gelinlik çeşitlerine uyum sağlamaktadır.

Hayalindeki Gibi Bir Gelin Olman için Doğru Duvak Seçiminin Önemi

Yeni bir hayata adım atacağınız evlilik gününüzde her şeyin kusursuz olmasını istemenizden daha doğal bir şey yok. Gelinliği ve uygun saç modelini seçince sıra bu ikiliyi tamamlayacak aksesuara yani duvak seçimine geliyor. Saflığın ve asaletin temsili olan duvak, kişiyi tam bir gelin görüntüsüne ulaştıran ve şıklığını tamamlayan en önemli parça. En az gelinlik seçimi kadar önemli olan duvak seçimi bu yüzden zorlayıcı olabiliyor. Çünkü gelin duvağının birçok modeli bulunuyor. Düğün mekanına, konsepte, gelinliğin tarzına ve gelinin saçına uyan duvak bulunduğunda ise yaratılan büyüleyici görünüm, geline ayrı bir güzellik ve ihtişam katıyor.

    Yorum Yap

Total: