Nikah Elbisesi SeçERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

25 Ocak 2023
manisa_nikah_elbisesi

Her kadın küçüklükten beri düğününde giyeceği gelinliğin hayalini kurar. Ancak söz konusu nikah elbisesi olduğunda kararsız kalınabilir. Çok az insan kafasında nikah günü ne giyeceğini kararlaştırmıştır. Bu nedenle nikah günü nasıl bir kıyafet seçimi yapılması gerektiği konusunda gelin adayları kendini gergin hissedebilir. Nikah elbisesi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri öğrenerek, kolaylıkla nikah kıyafetinizi seçebilirsiniz. Bunların başında nikah konsepti, damadın kıyafeti ile olan uyum, renk seçimi ve aksesuarlar gelmektedir. Tüm bu detaylar dikkate alındığı takdirde, nikah töreninde gelin adaylarının göz alıcı olması kaçınılmaz olacaktır.

Abiye Elbise Seçiminde En sık Yapılan Hatalar

Gelin adaylarının, nikahta giyeceği kıyafette kararsız kalmasının dışında karar verip yanlış seçimler yapması da söz konusudur. Kışın yapılan bir nikah töreninde açık renk seçmek veya konsepte uygun olmayan bir kıyafet seçimi yapmak buna örnek olarak gösterilebilir. Peki nikah kıyafeti seçiminde en sık yapılan yanlışlar nelerdir?

  • Kıyafette birkaç renk kullanmak en çok yapılan hataların başında gelmektedir.
  • Mevsime uygun olmayan nikah kıyafeti yine yanlış bir seçimdir.
  • Bedene uygun olan kıyafet yerine dar veya geniş kıyafet bir kıyafet seçmek de yapılan önemli hatalar arasındadır.
  • Nikah sonrası etkinlik planı olduğu halde bu etkinliği göz önünde bulundurmadan tercih edilen kıyafet seçimi son derece yanlıştır.
  • Damadın giydiği takımla uyumsuz renkler seçilmesi de çiftler arasındaki uyumun bozulmasına neden olacaktır.
  • Uyumsuz aksesuarlarla kıyafetin albenisini yok etmek de nikah elbisesi seçiminde sıklıkla yapılan hatalardandır.
nikah_elbisesi_secerken_dikkat_edilmesi_gerekenler_manisa_gelinlik
Nikah Elbisesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nikah Elbisesinin ve Aksesuarların Rengi Nasıl Olmalı?

Genelde nikah elbisesi modelleri denildiğinde, insanların aklına sade ve beyaz kıyafetler gelir. Tabi ki de nikah elbisesi yalnızca beyaz renkten ibaret değildir. Ancak beyaz renk seçiminde bulunan kişiler ayakkabılarını krem rengi, bej rengi ya da füme rengi olarak seçebilir. Gelin adayları için beyaz dışında farklı alternatifler mevcuttur. Bunların başında pudra rengi, pembe ve krem tonları alternatif olarak gelmektedir. Renk seçiminde damadın giydiği takım ve bu takımdaki aksesuarlarla uyumlu seçimler yapılmalıdır. Ayrıca nikah elbisesine karar verirken mevsime göre kışın bahsi geçen renklerin koyu tonları yazın ise açık tonları seçilmelidir. Son olarak gelin adayının nikah töreninde kullanacağı el çiçeği ile damadın göğsüne takacağı çiçeğin renginin aynı olması bir bütünlük sağlamak adına önemlidir.

    Yorum Yap

Total: