Nişan Çiçeği Hakkında Merak Edilenler

6 Mart 2023
aso_sumerler_ile_nisan_cicegi_secimi

Evlilik öncesindeki adımlardan biri olan nişana renk getirecek kıyafetler ile uyumlu nişan çiçeği seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır. Tamamlayıcı bir aksesuar olan el buketleri nişan elbisesiyle de uyumlu olmalıdır. Masa çiçekleri ise masa süslemesinin başrolü niteliğindedir. Nişan konsepti; mevsim, buket modeli, elbise rengi ve modeli gibi farklı kriterler dikkate alınarak, belirlenmelidir. Ayrıca gelin buketi modelinin tıpkı nişan elbisesi gibi damat adayının kıyafetiyle uyumlu olması da gerekmektedir. Uyum sağlandığı takdirde bir bütünlük oluştuğu gibi çift görünümü de tamamlanmış olur.

nisan_buketiyle_uyunlu_abiye_secimi
Nişan Buketiyle Uyumlu Abiye Elbise Seçimi

Nişan Buketi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Nişanlanacak gelin adayları için kıyafet seçiminden sonra şıklığını tamamlayan bir aksesuar olan buket seçimi çok önemlidir. Nişan buketi seçiminde gelin adayı doğal veya yapay modeller arasından seçim yapabilir. Peki; canlı ve yapay buket seçimini neye göre yapmak gerekir?

  • Canlı Nişan Buketi Seçimi: Nişan buketi seçerken genelde canlı nişan buketi seçimi daha çok tercih edilir. Çünkü doğal görünümü ve güzel kokusuyla ortama ve gelin adayına şıklık katar. Ancak mevsim faktörü atlanmamalıdır. Kışın canlı bir çiçek seçimi yapma ihtimali düşük olduğu gibi bahar mevsiminde çiçek türleri arasında kararsız kalınabilir.
  • Yapay Nişan Çiçeği Buketi Seçimi: Yapay nişan buketi seçiminin en güzel yanı uzunca yıllar hatıra olarak yapay çiçeklerin saklanabilecek olmasıdır. En sevilen çiçek türünün yapay versiyonunu her mevsim elde etmek mümkündür. Son yıllarda trend olan aksesuarlı ve taşlı yapay modeller ile nişan kıyafetlerini, en göze hitap eden çiçekle tamamlamak mümkündür.

Nişan Masası Çiçeği Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Nişanda kullanılacak çiçekler yalnızca el buketleri ile sınırlı değildir. Özellikle evlerde yapılan nişan törenlerinde masa üstü süsleme de çiçekler sıkça kullanılmaktadır. Bu noktada yine isteğe bağlı olarak canlı veya yapay çiçek seçilebilir. Canlı çiçek seçimi yapılabilse de genelde nişan için masa düzenlemesinde yapay çiçek seçimi yapılmaktadır. Fakat bu nişan masası çiçek seçiminde konsept seçimine uygun çiçeklerin seçilmesine dikkat etmek gerekir.

  • Gösterişli bir süsleme için ebadı büyük olan simli, parlak yapay çiçek seçimi yapılabilir.
  • Nişan süslemesinde son zamanların modası olan şamdan nişan çiçeği kullanılabilir.
  • Tavanı yüksek olan mekanlarda çiçek boyutları büyük seçilebilir.
  •  Küçük alanlar içinse minimal tercihlerde bulunmak yerinde olacaktır.

    Yorum Yap

Total: