Nişan Elbisesinde Renk Tercihin Ne Olmalı?

20 Mart 2023
nisan_elbisesi_secerken_dikkat_edilmesi_gerekenler

Düğün için hazırlıklar her zaman önemlidir. Nişanlar da düğünlerden önceki adımlardan birisi olarak karşımıza çıkar. Hazırlık yaparken gelin adayları için nişan elbisesi seçiminin yeri ayrıdır. Ancak seçim yaparken birbirinden güzel modeller ve renkler akıllarda karışıklığa neden olabilir. Birçok kumaş çeşidi içinden kişinin kendi ile uyumlu rengi seçmesi de çok kritiktir. Birçok parametrenin etkili olduğu nişan elbisesi renk seçiminde saç renginin önemi de göz ardı edilmemelidir.

Siyah Saçlı Gelin Adayları İçin Nişan Elbisesi Rengi Seçimi

Siyah saçlı gelin adayları için nişanda giyeceği elbisede teni esmer olanlar için beyaz, kızıl tonlar, mor, mercan rengi ve zeytin yeşili ideal olan renklerdir. Bu renkler siyah saçlı esmer gelin adaylarında çarpıcı ve iddialı bir görünüm sağlar.

Çok iddialı olmasın, doğal ve akıcı görüneyim diyenler için de nişan elbisesinde bej, pudra pembesi, krem, bebek mavisi, fildişi gibi pastel renkler seçerek yumuşak bir görünüşe sahip olunabilir.

kirmizi_abiye_elbise
Nişan Elbisesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Kahverengi Saçlı Gelin Adayları İçin Abiye Elbise Renk Seçimi

Kahverengi saç rengine sahip gelin adayları, nişanda iddialı tonlar seçebilirler. Turuncu tonlar, altın tonlar, bronz ve bakır tonların kahverengi saçlarla olan uyumundan kesinlikle faydalanmalıdırlar. Ek olarak kahverengi saçlara mercan ya da çimen yeşili nişan elbisesi de güzel gider. Doğal bir görünüm içinse karamel, açık kahve, fildişi ve hâkî renkler idealdir.

Sarı Saçlı Gelin Adayları İçin Nişan Elbisesi Rengi Seçimi

Sarı saçlı olup nişan elbisesi seçerken esmer ten rengine sahip olanlara siyah, kırmızı ve beyaz renk çok hoş olur. Kahverengi ve karamel renkte nişan elbiseleri yine dikkat çekici bir hava kazandırabilir. Sarı saçlı kişiler sıcak ve canlı renklerle de uyumu yakalayabilirler. Ten rengi açık olan sarı saçlı adaylar, parlak sıcak tonlara en uygun olanlardır. Unutulmaması gereken saç renginde sarının tonunun nasıl olduğudur. Koyu kırmızı ve parlament mavisi platin sarışınlar için harikadır. Koyu mor, zümrüt yeşili, gece mavisi ve kırık beyaz ise genel olarak sarışınlar için tercih edilebilir renklerdir.

aviye_elbise_secerken_dikkat _edilmesi,_gerekenler
Manisa Abiye Modelleri

Kumral Saçlı Gelin Adayları İçin Nişan Elbisesi Rengi Seçimi

Kumral saçlara ve açık ten rengine sahip adaylar göz renkleriyle uyumlu seçimler yapabilirler. Örneğin; mavi renkli gözlere sahip birisi için bu tonlarda seçim yapmak muhteşem olacaktır. Leylak, kırmızı, fuşya, yeşil, mor ve koyu menekşe renlerde uyumlu olacaktır.

Kızıl Saçlı Gelin Adayları İçin Nişan Elbisesi Rengi Seçimi

Kızıl saçlı gelin adaylarının nişanlarında giyecekleri elbisenin rengi; yeşilin tonlarında, turuncu ve sarı tonlarda ya da koyu mavi tonlarda olursa iddiayı sonuna kadar sürdürebilirler. Kesinlikle tercih etmemeleri gereken renkler ise pembe ve mor tonlardır. Saç rengiyle uyumlu bir kırmızı ise mükemmel ötesi bir görünüm kazandırabilir.

    Yorum Yap

Total: