NİŞANLIK SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

5 Ocak 2022
nişanlik_modelleri_neler_kirmizi

Yeni bir hayata ilk adımı atacağınız söz ya da nişan törenlerinde önemli konulardan biri de nişan abiye seçimi. Farklı tarz, desen, doku, uzunluktaki nişan modelleri içerisinden kendinize uyanı tercih etmek oldukça zor. Bu nedenle nişanlık modelleri arasından seçim yapmanıza rehberlik edecek ipuçlarını sizler için sıraladık. Nişanlık elbise seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler;

 • Tarz
 • Mekan
 • Mevsim
 • Konsept
 • Vücut Tipi
 • Uyum

Nişanlık Elbise Seçim Rehberi

Nişanlık seçimlerinizde hangi modeli tercih ederseniz edin, bakmanız gereken belki de ilk kriter kendinizi nasıl hissettiğiniz. Elbiseniz içerisinde kendinizi güzel ve rahat hissediyorsanız, aradığınızı bulmuşsunuz demektir. Şimdi gelelim nişanlık seçim rehberine.

en_guzel_nisanlik_modelleri_manisa
Manisa Nişanlık Elbise Modelleri

 • Mekana Göre Nişanlık Seçimi: Nişan töreninizi evde gerçekleştirebileceğiniz gibi farklı bir mekanda da gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan nişanlık modelinin mekanla uyumlu olması. Genel olarak evde nişan elbisesi tercihleri abartıdan uzak sade elbise seçimlerinden oluşuyor. Farklı mekanlarda gerçekleşen nişan organizasyonlarında ise daha abartılı abiye modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Mevsime Göre Nişanlık Seçimi: Nişan elbise modelleri içerisinden seçim yaparken mevsime dikkat etmek isteyebilirsiniz. Örneğin; sonbahar ve kış mevsimlerinde uzun kollu ya da kadife nişan modellerini değerlendirebilirsiniz.
 • Nişan Konseptiyle Uyumlu Nişanlık Seçimi: Nişan töreninizi nerede gerçekleştirirseniz gerçekleştirin kendinize özel bir konsept hazırlayabilirsiniz. Konseptinizi mevsime, sevdiğiniz filme, müziğe ya da favori rengine göre belirleyebilirsiniz. Tabiİ burada hem nişanlınızın hem de sizin kıyafet tercihinizin konseptle uyumlu olması mühim.
 • Vücut Tipine Göre Nişanlık Seçimi: Her kıyafette olduğu gibi nişanlık seçiminde de vücut tipine dikkat etmek, önemli. Sade söz elbisesi seçiminde bile istediğiniz görünümde olmak için buna dikkat etmek isteyebilirsiniz. Armut, elma, kum saati ve dikdörtgen olmak üzere dört farklı vücut tipi var. Örneğin; kum saati vücut tipine sahip kişiler tercihlerini balık model nişanlıklardan yapabilir.
 • Damat Adayıyla Uyumlu Nişanlık Seçimi: Nişan elbisesi seçiminde önem verilmesi gereken bir konu da uyum. Abiye elbise modelinizi damat adayının kıyafetiyle uyumlu olacak renk ve tarzda seçebilirsiniz.

Şık ve Rahat Olma Sırlarını ASO Sümerler’de Keşfedin!

Manisa Nişanlık Abiye Elbise Modelleri

Nişanda ne giyilir diye düşünüp durmak yerine ASO Sümerler konforuyla tüm sorularına yanıt bulabilirsiniz. Manisa abiye, Manisa gelinlik ve Manisa damatlık modellerinde öncü ASO Sümerler, zor kararlardan biri olan kıyafet seçimini sorun olmaktan çıkarıyor. ASO Sümerler, gelin – damat adaylarının gelinlik ve damatlık ihtiyaçlarına ek olarak diğer aile üyelerine de yardımcı oluyor. Profesyonel ekibi sayesinde farklı kıyafetle ihtiyaçlarınıza en hızlı ve doğru biçimde cevap veriyoruz.

  Yorum Yap

Total: