Özel Dikim Gelinlik Nedir?

6 Şubat 2023
ozel_dikim_gelinlik_manisa_gelinlik_asosumerler

Müstakbel gelinlerin en çok istediği şeyler arasında;  planladığı yerde, hayatının aşkıyla ve rüyalarını süsleyen gelinlikle, herkesi kendine hayran bırakarak mükemmel bir düğün gerçekleştirmek vardır.  Gelin adaylarının hayallerini gerçekleştirmek için ,se her şeyin dört dörtlük olması gerekmektedir. Bu noktada en önemli unsur tabi ki de harika bir gelinliğe sahip olmaktır. En ince detayına kadar düşlediği gelinliğe sahip olmak isteyenler için ise en ideal olanı özel dikim gelinliklerdir. Ancak özel dikim gelinlikler için gelin adaylarının düğünden en az 3 ay önce özel dikim gelinlik sürecine başlaması gerekmektedir.

Kişiye özgü tasarlanan özel dikim gelinliklerin en iyi yönü, gelinliğin her detayında söz sahibi olabilmektir. Bu sayede kişinin hayalleri ve yaratıcılığı, tasarımcının yetenekleriyle birleşerek ortaya özel bir ürün çıkar. Unutulmamalıdır ki özel dikim gelinlik zaman ister ve bu zamanı ayırabilen kişiler hayalindeki görünüme de gelinliğe de sahip olurlar.

ozel_dikim_gelinlik_isteyenlere_oneriler
Özel Dikim Gelinlik – Manisa Gelinlik

Kişiye Özel Gelinlik Nasıl Tasarlanır ve Süreçleri Nedir?

Düğün için olmazsa olmazların başında; kişiyi özel hissettirecek, göz alıcı ve zarif bir gelinlik gelir.  Bu yüzden gelin adayı gelinlik alışverişine çıktığı zaman hayalindeki modeli detaylarıyla birlikte bulamayabilir. Böyle bir durumda hayalinizdeki gelinliğe sahip olmanın yolu özel dikim gelinlik sürecinden geçer. Kişiye özel dikim gelinlik sürecine başlamadan önce gelinliğin nereye diktirileceğine karar verilmelidir. Gelinlik modelinin nereye diktirileceğine karar verilmesi en az gelinlik kadar önemli bir konudur. Aksi takdirde gelin adayları için özel dikim gelinlik sürecinin kabusa dönmesi kaçınılmaz olacaktır. Bunun için özel dikim için hizmet alınacak markanın kim olduğu ve daha önce tasarlamış olduğu gelinlik modelleri muhakkak incelenmelidir.

Yoğun bir iş hayatına sahip gelin adayları muhakkak özel dikim gelinlik tasarlattırırken özel dikim gelinlik için vakit ayırmaya özen göstermelidir. Provalar için biraz zaman oluşturmak şahane sonuçlar almak için önemlidir. Özel dikim gelinlikte herhangi bir sınırlama yoktur; tamamen gelin adayının istekleri neticesinde süreç devam eder. Özel dikim gelinlikte dikkat edilmesi gerekenler; aşırı kilo değişimleri yaşanmamalıdır ve özel dikim gelinlik için yeterli zamanı ayırılmalıdır. Gelin adayı tüm sürece uygun hareket edildiğinde eşsiz bir gelinliğe sahip olabilir.

Özel Dikim Gelinlik Aşamaları

ozel_dikim_gelinlik_yaptişrmalimiyim
Özel Dikim Gelinlik Aşamaları

Gelin adayları düğünlerinde her detayıyla hayallerini süsleyen gelinliğe sahip olmak için özel dikim gelinlik tasarlatmayı seçerler. Bu süreç sırasıyla aşağıdaki şekilde ilerlemektedir:

  • İlk olarak gelin adayı kafasında bir model oluşturmalıdır.
  • Kararsız gelin adayları modayı takip ederek veya tasarımcılardan yardım alarak nasıl bir model istediklerine karar verebilir.
  • Özel dikim gelinlik isteyenler en az 3 ay önce dikim atölyesine kararını bildirmelidir.
  • Gelinlik modeli belirlenip ölçüler alındıktan sonra prova tarihleri kararlaştırılır.
  • Ölçü alımı sonrasında ortalama 3-4 prova sonucunda gelin adayı hayalindeki gelinliğe sahip olur.

    Yorum Yap

Total: