Kısa Boylu Gelin Adayları için Mükemmel Gelinlik Seçimi

9 Ocak 2024
mansagelinlik_markasi_asosumerler_drapegelinlik_yenisezon

Gelinlik seçimi, müstakbel gelinlerin en çok zorlandığı kararlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Hayatın farklı bir evresine geçişini temsil eden düğün gününde tarzı ve güzelliğiyle öne çıkmak her gelinin hakkıdır. Alışveriş sürecinin zorlu olması da gelin adaylarının üzerlerinde hissettiği stresten kaynaklanmaktadır. Gelinlik seçim sürecinin daha rahat bir şekilde atlatılmasının yolu ise gelinin kendisini ne kadar iyi tanıdığıyla doğru orantılıdır.

Gelinlik modelleri arasından seçim yaparken model ne kadar önemli olsa da esas olan seçilen modelin, gelin üzerinde nasıl duracağıdır. Tam da bu sebeple gelin adayları hem tarzlarını hem de vücut tiplerine uygun seçim yapmayı öğrenmelidir. İçeriğimizde kısa boylu gelin adaylarının hayal ettikleri gelin olmaları için nasıl bir model seçmeleri gerektiğiyle ilgili ipuçlarını sıraladık.

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Modelleri

Kısa boylu gelinlik modelleri istedikleri gibi bir görünüme sahip olabilmek için boylarını olduğundan daha kısa gösteren modelleri seçmemelidir. Mükemmel görünüm için bel kısmında herhangi bir kesinti olmayan A kesim gelinlik modelleri üzerinden seçim yapabilir. Gelinlik modelinin tek parça olması, müstakbel gelinlerin rüya gibi bir görünüme sahip olmalarının da önünü açacaktır. Tabi burada gelin adaylarının üzerinde durması gereken diğer kriter de vücut tipidir. Örneğin; armut vücut tipine sahip gelin ile dikdörtgen vücut tipine sahip olan gelinlerin seçecekleri model farklı olmalıdır. Boyu kısa olsa da orantılı vücut hatlarına sahip olanlar, dar kesim gelinlik modellerini de değerlendirebilir.

Her ne kadar seçim sırasında vücut tipi önemli olsa da gelinlik modeli içerisinde müstakbel gelinlerin nasıl hissettiği de dikkate alınmalıdır. Çünkü gelinlik içerisinde kendini iyi ve rahat hissetmeyen gelinler, ne kadar güzel olurlarsa olsunlar kendilerini iyi hissetmeyecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da gelinlerin sadece modele takılmasıdır. Hayal ettikleri gibi bir gelin olmasalar bile seçim sürecine son vermek için alınan karar, son derece yanlıştır. Örneğin; kısa boylu gelinler prenses kesim gelinliklerden kesinlikle uzak durmalıdır. Nedeni ise prenses kesime sahip modellerin gelinleri olduklarından daha kısa göstermesidir.

Dantel detayları ya da zarif işlemeler gelinliğin romantik görünümüne katkıda bulunur. Üst kısımların gelinliğin tarzını ve zarafetini bozmadan detaylandırılması, odağı üst tarafa çekeceği için kısa boylu gelinler istedikleri etkiyi kolaylıkla oluşturabilir.

Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Seçim sürecinde gelinlik önemli rol oynasa da gelinliği tamamlayan unsurlara da dikkat edilmelidir. Gelinliğin altına giyilmesi planlanan ayakkabı seçimi denildiğinde ilk akla gelen topuklu ayakkabıdır. Topuklu ayakkabılar uzun gösterse de üzerinde durulması gereken nokta ayakkabının rahatlığıdır. Düğününüzde istediğiniz gibi bir gelin olmanın sırrı hem ayakkabı hem de gelinlik içerisinde rahat hissetmenizde saklıdır. Aksi takdirde ayağınızı sıkan ayakkabılar en özel gününüzde berbat hissetmenize yol açabilir.

Ayakkabı seçimi olarak ince topuklu stiletto yerine dolgu topuk ayakkabı da seçilebilir.  Böylece istediğiniz gibi görünürken rahatlığın keyfini de çıkarabilirsiniz. Hatta tüm gece rahat etmeniz için iki ayakkabı kullanabilirsiniz. İlk ayakkabınızı ilk dans ilk birkaç saat içinde kullanırken, ayakkabı değişikliğiyle gecenin ilerleyen saatlerinde de enerjinizi koruyabilirsiniz.

    Yorum Yap

Total: