ASO Sümerler Gelinlikleri Sadece Reşit Gelin Adayları İçin Tasarlanıyor

26 Nisan 2022
manisagelinl,k_aso_sumerler_cocuk_gelin_hayir

Şık ve zarif tasarımlarıyla Manisa’nın en çok tercih edilen markalarından biri olan ASO Sümerler, 64 yıllık deneyimi ve tecrübesiyle bu topraklar için çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. 1958 yılında merhum Hacı Ali Sümer tarafından temelleri atılan markanın hikayesi 3. kuşaktan Ali Sümer ile yeniden yazılıyor. Atalarından aldığı mirasın ve sorumluluğun farkında olan ASO Sümerler’in sahibi Ali Sümer, yerel marka olmanın sadece üretmek ve satmak olmadığının altını çiziyor.  Aynı zamanda Manisa’ya değer veren herkesin elinin taşın altına koyması gerektiğini de söylüyor. Bu nedenle ASO Sümerler gelinliklerinin sadece reşit olan gelin adayları için olduğunu belirtiyor.

Yılların köklü markası Manisa’ya ve insanlara verdiği değerle gelinliklerinin hiçbir zaman 18 yaş altındaki genç kızlar için olmadığını vurguluyor. Çocuk gelinler özelinde “Bu işletmede Reşit Olmayan Çocuklara Gelinlik Satmıyoruz” çalışmasını farkındalık yaratmak için hayata geçiriyoruz.

Çocuk Gelin Yoktur, İstismar Edilen Çocuk Vardır!

2021 yılında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ve Hacettepe Üniversitesi’yle birlikte gerçekleştirilen erken yaşta evlilik raporu, durumun ülkemiz için hiç iyi olmadığını gösteriyor. Türkiye çocuk gelin raporuna göre 18 – 45 yaş aralığındaki kadınların beşinden biri çocuk yaşta evlendirildikleri gibi çocuk yaşta da anne oldular. Aynı raporda dikkat çeken bir detayda çocuk yaşta evlenen on kadından üçünün akrabasıyla evlenmiş olması. ASO Sümerler ’in kurucusu Ali Sümer çocuk gelinlerine hayır diyerek konunun tekrar gündeme gelmesini sağlarken, reşit olmadan evlendirilen çocukların sorumluluğunun herkeste olduğunu söylüyor. “Bu işletmede Reşit Olmayan Çocuklara Gelinlik Satmıyoruz” kampanyasını hayata geçirirken amacımız esnafın, müşterilerimizin ve Manisalıların farkında olmasını sağlamak diyor.

manisagelinlik_cocuk_gelin_yok_istismar_edilen_cocuk_var_manisa
Çocuk Gelin Yoktur, İstismar Edilen Çocuk Vardır!

ASO Sümerler Herkesi Duyarlı Olmaya Davet Ediyor

Çocuk yaşta evliliklerin sonlandırılabilmesi için toplumun tüm kesimlerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen Ali Sümer, ilk adımın fark etmek olduğunu söylüyor. Bu sebeple ASO Sümerler ailesi olarak reşit olmayanlara gelinlik satmadığımız gibi tüm müşterilerimizin de çocuk gelinlere karşı duyarlı olmalarını istiyoruz. Manisa’nın en çok tercih edilen gelinlik markası olarak çocuk gelinlere karşı geliştirmiş olduğumuz farkındalık ile zincirin ilk halkasını tamamladık. Zincirin diğer halkalarının tamamlanması için de tüm Manisalıları reşit olmadan zorla evlendirilen çocuklara destek olmaya davet ediyoruz.

    Yorum Yap

Total: