Sofıa Rıchıe’nin Düğünüyle kadrajımıza giren old Money Akımı

1 Ağustos 2023
sofia_richie_kiminle_evlendi

1998 doğumlu Sofia Richie, ünlü şarkıcı Lionel Richie’nin kızı olarak, popüler yaşamdaki yerini aldı. Amerikalı modelin adını duyurması ise sosyal medya platformları için özel olarak çektiği Sofia Richie videolarıyla oldu. Modellik kariyerinde Adidas gibi büyük markalarla çalışan, kapaklar ve podyumlarda gördüğümüz Richie, hep stil sahibi ve konuşulan bir isimdi. Yakın bir zamanda evlenen Richie düğününde büründüğü ‘Old Money’ kişiliğiyle hem herkesi şaşırttı hem de Old Money akımını başlattı.

Old Money Akımı Nedir?

“Old Money” akımı, genellikle varlıklı ve soylu ailelere dayanan geleneksel zenginliğin ve itibarın önemsendiği bir sosyal fenomeni ifade eder. Bu terim, eski parayla zengin olan aileleri ve miraslarını tanımlarken, “New Money” ise yeni zenginlerin daha yeni kazandığı serveti anlatır.

Old Money akımı, geleneksel aile değerlerine, örf ve adetlere vurgu yapar. Bu kişiler, genellikle soylu kökenlerden geldikleri gibi servetlerini uzun yıllar boyunca elde ederler. Hayat standardı olarak bu akımı benimseyenler, daha fazla gizlilik içinde yaşama eğilimindedir. Ayrıca bu akıma dahil olanlar lüks tüketim alışkanlıklarını yerine hayatlarını aile isimlerini yaşatmaya adarlar. Old Money akımındakiler için servet sosyal bir statüden çok daha fazlasıdır. Eğitim ve sosyal sorumluluklar bu topluluk içinde önemli bir rol oynar. Geleneklerine ve aile isimlerine bağlı kalarak yaşarlar. Dikkat ettikleri bir diğer konu da değerlerini gelecek nesillere aktarmaktır.

SOFIA RICHIE’nin Tarzı Neden Viral Oldu?

Elliot Grainge ile dünya evine giren Richie’nin düğününün bu kadar konuşulmasını kimse beklemiyordu. Ama düğünü ile tüm tarzını değiştirip Old Money tarzına bürünen Richie’nin düğünündeki tüm ayrıntılar fazlasıyla konuşuldu. Bu ayrıntılar içerisinde sosyetik gelinin,m gelinlik seçiminden, makyajına, düğün müziklerine, gelin – damat uyumuna kadar aklınıza gelen ya da gelmeyen her şey var. Richie’nin düğününü bu kadar çok konuşturan ise şimdiye kadar çizdiği imajdan farklı bir düğün kurgulamasıydı.

Düğününde Richie, akranlarında gördüğümüz çok lüks ve pahalı gözüken temalardan uzak durdu. Örnek vermek gerekirse kraliyet ailesinden beklenecek şıklıkta bir düğün gerçekleştirdi.  Sosyal medya fenomeninin büründüğü bu yeni tarz kendisini tanıdığımız tarzından çok farklı olduğu için dünya genelinde şok etkisi yarattı. Yarattığı şok etkisiyle birlikte dünya evime giren güzel yeni bir trendi de başlatacak gibi gözüküyor. Gelinliklerde sadeleşme ve lüks görünümden şık görünüme geçiş beklenen değişimler arasında. Kısaca; Sofia Richie için 2023 yılında düğün sezonuna ilham verdi diyebiliriz.

SOFIA RICHIE ’den İlham Almak İsteyen Gelin Adayları Ne Yapmalı?

Richie’nin Old Money tarzını kendi düğününe de uyarlamak isteyen gelin adayları bazı noktaları değiştirerek istedikleri tarza ve düğüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Gelinlik seçiminizi kabarık ve şaşalı modeller yerine daha sade ve şık modeller üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Sofia Richie gelinlik modeli için helen gelinlik modellerini ya da romantik gelinlik olarak da adlandırılan vintage gelinlikleri inceleyebilirsiniz. “Old Money” akımına uygun bir düğün için yakın zamanda evlenen Barbara Palvin Sprouse gelinlik modelini ve düğününü de örnek alabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz gibi bir düğün yaşamak için yapılması gereken tek şey gelinlik seçimi değil. Gelin adaylarının gelinlikleri dışındaki diğer tüm detaylara da dikkat etmesi şart. Düğün salonunun ve seçilen konseptin şık ancak şatafattan uzak olması gerekiyor. Müstakbel gelinler, makyaj olarak da abartılı görünümden kaçınmalı. Gelin adaylarının makyajı kendini çok belli etmeyen ancak hayat dolu duran bir ten makyajı olmalı. Ayrıca düğüne dair tüm ayrıntılar abartıdan uzak, sade ve zarafet dolu olmalıdır.

    Yorum Yap

Total: