Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

28 Temmuz 2022
manisagelinlik_armut_vucut_tipi_gelinlik_modelleri_aso_sumerler

Düğün gününüzde hayal ettiğiniz gibi muhteşem görünüme sahip olmanın sırrı vücut tipinizi tanımaktan geçer. Gelinlik seçim sürecini kolaylaştıran bu sır aynı zamanda gelin adaylarının tam da istedikleri gibi görünmelerine yardımcı olur. Vücut tipleri; armut, kum saati, elma, ters üçgen ve dikdörtgen olmak üzere beş kategoriye ayrılıyor. Müstakbel çiftlerin ve ailelerinin yanında olan Manisa gelinlik markası ASO Sümerler, vücut tipine göre gelinlik seçme ipuçlarını müstakbel gelinlerle paylaşıyor.

Vücut tipini öğrenen gelin adayları bu sayede gereksiz zaman kayıplarından ve stresten kurtularak gelinlik modelleri arasından seçimlerini hızlıca yapıyor. A tipi ya da kaşık vücut tipi olarak da nitelendirilen armut vücut tipi nedir sorusunun yanıtı çok basit. Omuzlarınız, kalçalarınıza göre daha dar ve incecik bir beliniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Armut vücut tipine sahip kişilerin öne çıkan özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Omuzların dar olması
 • İncecik bir bel
 • Küçük göğüsler
 • Kalça ve bacakların dolgun olması
 • Armut vücut tipi ölçüleri; kalça minimum 95 cm, bel maksimum 67 / 68 cm, göğüs ölçüsü maksimum 88 cm olmalı

Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Armut vücut tipine sahip olan gelin adaylarının alt bedenlerinin geniş olması gelinlik seçim süreçlerini zorlaştıran bir etken gibi gözükebilir. Ancak bu durumu doğru gelinlik modeli seçimiyle avantaja çevirebilirsiniz. Bunun için ince olan üst bölgenize dikkati çekerken, alt kamufle etmenize yardımcı olacak modeller A kesim gelinlik ve prenses gelinlik modelleridir. Her iki gelinlik modelinde de üst ve alt kısımların daha dengeli görünmesini sağlayabilirsiniz. Gelinlik seçim sürecinde model önemli olduğu gibi yaka tipi tercihleri de önemlidir. Armut vücut tipine sahip gelin adayları gelinlik seçimlerinde aşağıdaki yaka modellerini tercih edebilir.

 • V yaka gelinlik modelleri
 • U yaka gelinlik modelleri
 • Kare yaka gelinlik modelleri
 • Straplez yaka gelinlik modelleri
 • Kayık yaka gelinlik modelleri

Armut vücut tipine uygun yaka modelleriyle ince olan üst kısımlara dikkati çekebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz etkileyici görünüme sahip olabilirsiniz. Vücudumun en sevdiğim ve en ince yeri belim diyenlerdenseniz de belinizi zarafetini ön plana çıkaracak gelinlikleri seçebilirsiniz. Bunun için korsajlı gelinliklere ek olarak arkası ip detaylı gelinlik modellerine de bakabilirsiniz. Ayrıca belinize dikkati çekmek için gelinlik kumaşı seçiminizde dantel gibi tok bir etki sunan kumaşları tercih edebilirsiniz.

aso_sumerler_armut_vucut_tipi_gelinlik_nasil_olmali_manisa_gelinlik
Armut Vücut Tipine Uygun Gelinlik Modelleri

Armut Vücut Tipine Uygun Modeller ASO Sümerler ’de!

Manisa gelinlik markası ASO Sümerler farklı vücut tipi ve tarzlardaki gelin adayları için geniş bir ürün portföyü sunuyor. Armut vücut tipine sahip gelin adayları için farklı kumaş, yaka ve kesim modellerimizle müstakbel gelinleri bekliyoruz. Armut vücut tipindeki gelin adayları gelinlik seçiminde hazır gelinlik modelleri arasından seçim yapabileceğim gibi özel dikim hizmetimizden de yararlanabilir. Önemli olan gelin adayının en özel gününde nasıl görünmek istediğini bilmesi. Böylece ASO Sümerler’in profesyonel ekibi gelin adayına özel önerdiği gelinlik modelleriyle karar verme sürecine destek oluyor.

manisa_gelinlik_aso_sumerler_gelinlik_modelleri_armut_vucut_tipiyle_uyumlu
Armut Vücut Tipiyle Uyumlu Modeller – Manisa Gelinlik

Gelin adaylarının hem vücut tipleriyle uyumlu hem de tarzlarıyla uyumlu gelinlik modeline karar vermesinin bir yolu da ünlüler. Armut vücut tipine sahip ünlülerin tercih ettiği gelinlikleri ve kıyafetleri inceleyerek nasıl bir model seçebileceğinizle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Armut vücut tipine sahip ünlülerden bazıları; Ezgi Eyüboğlu, Rihanna, Jennifer Lopez, Paris Hilton, Christina Aguilera, Eva Longoria.

  Yorum Yap

Total: