Bindallı Modelleri hakkında merak edilenler

8 Kasım 2021
Kına_gecesi_organizasyonu

Kına gecesi bindallı modelleri arasından seçim yapmanı kolaylaştırmak için ihtiyacın olabilecek bilgileri bir araya getirdik. Gelin adayları için düğün kadar önemli olan kına gecelerinde istedikleri gibi bindallı bulmak aslında çok kolay. Evet, yanlış duymadınız kolay. Çünkü aradığınız bindallı modelini bulabilmeniz için tek yapmanız gereken yazıyı okumak. Bu sayede bindallı modelleri hakkında merak ettiğiniz detaylara ulaştığınız gibi karar verme sürecinizi de hızlandırabilirsiniz. Bindallı çeşitleri renge, kumaşa göre değişiklik gösterdiği gibi tarza göre de değişiklik gösteriyor. Gelin adaylarının sıklıkla tercih ettiği bindallı çeşitleri;

 • Dantelli bindallı modelleri
 • Kabarık bindallı modelleri
 • Klasik bindallı modelleri
 • Renkli bindallı modelleri
 • Üç etek bindallı modelleri
kına_gecesi_bindallı_çeşitleri
Kına Gecesi Bindallı Modelleri

Bindallı Modellerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Kına gecelerinin olmazsa olmazları içerisine ilk sırada giren bindallı modellerinde, istenilen görünümde olmak için doğru tercih oldukça önemli. Bindallı modelleri arasında ilk olarak renk seçimi geliyor. Renk seçiminde ten uyumuna dikkat edilmeli. Ayrıca gelin adayı olduğundan daha zayıf görünmek istiyorsa da renklerin gücünü kullanmalı. Örneğin; bindallı modellerindeki koyu renk tercihleri, aranılan görüntünün yakalanmasında kurtarıcı role sahip. Yeşil bindallı modellerini ise esmer tene sahip olan gelin adayları tercih edebilir. Tabii burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da yeşilin tonu. Bindallı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de bindallı içerisine giyilecek olan elbise. Şık bir görünüm için elbise ve bindallının uyumlu olması, mühim.

Bindallı Modellerini Yeniden Popüler Yapan Muhteşem Yüzyıl Dizisindeki Modellerden Esinlenin!

Muhteşem Yüzyıl dizisi başta olmak üzere dönem dizilerinde giyilen kıyafetlerle birlikte bindallı modelleri de eski popülerliğini yeniden yakaladı. Geçmişi 14. – 15. yüzyıllara kadar dayanan bindallılar, günümüzde ise kına gecelerinde gelin adayları tarafından giyiliyor. Düğün öncesinde yapılan kına geceleri aynı zamanda gelin adaylarının baba evlerinden ayrılışını simgeliyor. Bu nedenle de kına gecelerinde hüzün de, mutluluk da bir arada. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen kıyafetleri ve konusuyla isminden söz ettiren Muhteşem Yüzyıl dizisinin bindallı modelleri.

 • Hürrem Sultan Bindallı Modelleri: Hürrem bindallı çeşitleri kına gecesinde tüm gözleri üzerinde isteyen gelin adayları tarafından tercih ediliyor.
Hürrem Sultan Bindallı Modelleri – Muhteşem Yüzyıl
 • Mahidevran Sultan Bindallı Modelleri: Kendine has bir güzelliğe sahip olan Mahidevran Sultan’ın bindallıları sade ve şık olmak isteyenlerin ilgisini çekiyor.
 • Hatice Sultan Bindallı Modelleri: Dizideki masum karakterlerden biri olan Hatice Sultan, aşkı için çabalamaktan vazgeçmeyen biri. Hatice Sultan düğününde giydiği kırmızı renkli bindallısıyla, kına gecesinde bindallı giymek isteyenlere fikir veriyor.
 • Hümaşah Sultan Bindallı Modelleri: Zekâsı ve güzelliğiyle büyüleyen Hümaşah Sultan, kıyafetleriyle de göz alıcı. Sade giyinmeyi seven Hümaşah Sultan kıyafetlerini, ince detaylarla süslüyor.
 • Kösem Sultan Bindallı Modelleri: Minimal kıyafetler tercih eden Kösem Sultan, farklı tarzıyla her daim şık. Şık, göz yormayan aynı zamanda da rahat hareket etmek isteyen gelin adayları bindallı seçimin için Kösem Sultan’dan ilham alabilir.
Kösem Sultan Bindallı Modelleri – Muhteşem Yüzyıl

ASO Sümerler ailesi olarak gelin adaylarının kına gecelerinde de, düğün günlerinde de yanlarındayız. Birbirinden özel ve güzel bindallı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz dizideki bindallı modelini kendi dokunuşlarınızı da katarak, size özel olarak diktirebilirsiniz. Böylece kına gecenizi özel dikim bindallınızla ölümsüzleştirirken, unutulmaz anılarınızı da sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

  Yorum Yap

Total: