Davetiye Seçiminde 5 Altın Kural

12 Nisan 2023
dugun_davetiyesi_secimi_nasil_olmali_aso_sumerler

Düğün süreci oldukça telaşlı ve stresli geçebilir. Bu süreçte çiftler önemli bazı detayları atlayabilir. Atlanılan detaylar arasında düğüne katılacak kişilere gönderilecek olan ve dikkatle hazırlanması gereken davetiyeler de gelmektedir. Düğün davetiyesi seçiminin, düğününüz için önemli bir ayrıntı olduğu unutulmamalıdır.

Davetiye seçimi sırasında;  seçilen modelin, yazıların, yazı tiplerinin ve içindeki düzenin düğün konsepti ile uyumlu olması gerekir. Bunun gibi birçok noktaya dikkat edilerek mükemmel bir düğün davetiyesi seçmek mümkün olabilir. Davetiye seçiminde dikkat edilmesi gereken 5 altın kural ile davetiye seçiminizi kolaylaştırırken tam da istediğiniz gibi bir etki yaratabilirsiniz.

  • Konsept: Davetiye seçiminde düğün konseptinize uygun bir tasarım seçmek önemlidir.
  • Renkler: Düğününüzde kullanacağınız renkleri davetiye tasarımına yansıtmak, uyumlu bir görünüm sağlayacaktır.
  • Yazı Tipi: Okunaklı ve şık bir yazı tipi seçmek, davetlilerinize profesyonel bir izlenim bırakacaktır.
  • Ayrıntılar: Davetiyenizde düğün tarihini, yeri, saatini ve diğer önemli ayrıntıları net ve anlaşılır bir şekilde belirtmek önemlidir.
  • Kalite: Kaliteli bir kağıt ve baskı seçimi, davetiyenizin şık ve özel bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.
aso_sumerler_ile_dugusurecini_kolaylastirin
Davetiye Seçiminde Mekanın Önemi

Davetiye Tasarımı

Düğün için davetiye seçerken en önemli hususlar; seçilen davetiyenin konsepte uygun, şık ve zarif bir tasarımının olmasıdır. Tabi ki bu tasarım çiftlerin ruhunu ve karakterini de yansıtmalıdır. Düğünün konsepti ufak detaylarla davetiyede kendini hissettirebilir. Ayrıca düğünün yapılacağı mevsim, davetiye seçimindeki bir diğer önemli etkendir. Örneğin; bahar mevsiminde yapılacak bir düğünün davetiyesinde bahar temalarından faydalanmak yanlış olmayacaktır. Aynı şekilde kır düğünü gerçekleştirecek çiftler de davetiyelerinde renkli tasarımları tercih edebilir.

Düğün Davetiye Metni

Davetiye modeli seçildikten sonra davetiyede yer alacak yazıya da önem verilmelidir. Metinler; amacı aşmayan, kısa, anlaşılır ve etkileyici bir mesajla davetlileri sıkmayacak şekilde hazırlanmalıdır. Davetiye metni kadar yazının fontu da bir diğer önemli kısımdır. Basit ve klasik bir font kullanılmamalıdır. Ayrıca kullanılan fontun okunur olmasına da dikkat edilmelidir. Çünkü düğün davetiyelerinde yapılan en büyük hatalardan biri okunmayan yazı fontlarıdır. Bir diğer husus da yer, tarih, saat ve iletişim numaralarının davetiye de açık ve net şekilde belirtilmesidir.

aso_sumerler_manisa_gelinlik_davetiye_secimi

Düğün Davetiyesi Seçimini Kolaylaştıracak İpuçları

Düğün davetiyesi seçimi birçok çift için oldukça önemlidir. Davetiye, düğününüzün konsepti ve teması hakkında bir ipucu verir ve aynı zamanda misafirlerinizi düğününüze davet eder. Model seçilirken, davetiye kağıdının kaliteli olmasına dikkat etmek gerekiyor. Çünkü düğünlerden kalan en önemli hatıraların başında gelen davetiyelerin kimse kolayca hasar almasını istemeyecektir. Davetiyenin zarfı yine ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Mesela zarfta çiftlerin isimlerinin baş harfinin yer aldığı bir mühür hoş olabilir.

Zarfın üzerine konukların isimlerinin özenle yazılması yine ufak ama dikkat gerektiren bir detaydır. En son olarak bir detay daha unutulmamalıdır. Davetiyenin seçimi tamamlanabilir, her şey bitmiş olabilir. Ancak her şeyin öncesinde çiftlerin konuk listesini iyi bir şekilde belirlemesi ve davetiye sayısının eksik olmamasına dikkat etmesi gerekmektedir.

    Yorum Yap

Total: