DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK SEÇİMİ

26 Ağustos 2022
dikdortgen_vucut_tipiyle_uyumlu_gelinlik_nasil_olmali_asosumerler_manisada

Tüm gözlerin üzerinde olacağı en özel gününde güzelliğini taçlandırman için dikkat etmen gereken konulardan biri gelinlik seçimi. Seçimini bu kadar önemli kılan ise gelinliğin güzel olması demek senin de güzel olacağını anlamına gelmiyor. Evet yanlış okumadın; gelinliğin güzel olması senin hayal ettiğin gibi bir gelin olacağını göstermez. Gelinliğin güzel olması bir kriter olsa da asıl önemli olan gelinlik modelinin gelin adayına yakışıp, yakışmadığıdır.

Müstakbel gelinlerin mükemmel bir görünüme sahip olmaları için yapmaları gereken vücut tipiyle uyumlu gelinlik modeline karar vermeleridir. Vücut tipinle uyumlu gelinlik modeline karar verebilmen için dikdörtgen vücut tipine göre nasıl gelinlik seçebileceğinle ilgili tüm ayrıntıları içeriğimizde bulabilirsin. Benim vücut tipim dikdörtgen değil dersen de armut, kum saati ve elma vücut tipine sahip gelin adayları için hazırlamış olduğumuz içeriklerimize hızlıca göz atabilirsin.

dikdörtgen_gelinlikler_hakkinda_merak_edilen_hersey_manisagelinlik_aso_sumerlerde
Manisa Gelinlik – Dikdörtgen Vücut Tipiyle Uyumlu Gelinlik Modelleri

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİNE GÖRE GELİNLİK MODELLERİ

Düz vücut tipi olarak da bilinen dikdörtgen vücut tipine sahip olup olmadığınızı anlamanın en kolay yolu göğüs, bel ve kalça üçlüsünün kıvrımlı hatlara sahip olmamasıdır. Bunun dışında dikdörtgen vücut tipinin öne çıkan diğer özellikleri;

  • Göğüslerin küçük ya da normal boyutlarda olması
  • Omuz, bel ve kalça ölçülerinin eşitliği
  • Oyuntusuz bel yapısı
  • Bacakların uzun ve düzgün olması

Bel kıvrımına sahip olmayan ya da yok denecek kadar az bel kıvrımına sahip olan gelin adayları, bel kıvrımı varmış gibi gösterecek gelinlik modellerini seçmelidir. Üst kısmına oturan gelinlik modelleri sayesinde belinin olduğundan daha kıvrımlı gösterebilirsin. Ek olarak dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları iki parçalı gelinlik modellerini tercih edebileceği gibi kalp yakalı veya omuz detaylı gelinlik modellerini seçerek de istediği gibi bir görünüm elde edebilir.

vucut_tipiyle_uyumlu_gelinlik_modelinin_onemi_manisagelinlik_asosumerler
Dikdörtgen Vücut Tipi için Gelinlik Önerileri

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİNE UYGUN MODELLER ASO SÜMERLER ’DE!

Düz vücut tipindeki müstakbel gelinlerin kıvrımsız hatlara sahip olması negatif gibi gözükse de doğru gelinlik seçimleriyle muhteşem bir görünüm sergileyebilirler. Manisa gelinlik markası ASO Sümerler, dikdörtgen vücut tipindeki gelin adaylarına özel modelleriyle gelinlik seçim sürecinin son derece rahat ve konforlu geçmesine destek oluyor. Vücut tipine göre gelinlik modeline karar vermek gelin adaylarının alışveriş sürecine rahatlattığı gibi tam da istedikleri gibi görünmelerini sağlıyor. Gelinlik seçim sürecindeki önemli başlıklardan biri vücut tipi olsa da tek başlık bu değil. Müstakbel gelinlerimiz aynı zamanda tarz, kumaş, işleme ve özgürce hareket edebilme gibi başlıklara da gelinlik seçiminde önem vermeli. Nasıl bir gelin olmak istediğinizi biliyor ancak gelinlik modelinize bir türlü karar veremiyorsanız gelinlik seçimi için sizleri mağazamıza bekliyoruz.

    Yorum Yap

Total: