Düz Kesim Gelinlikler: Tarzınıza Uygun Şıklık

26 Mayıs 2023
aso_sumerlerde_duz_kesim_gelinlik_modelleri

Düğünlerde tercih edilen modellerden birisi de düz kesim gelinlik modelleridir. Farklı gelinlik modellerinden ayrılan üz kesim gelinlikler, belden oturan bir yapıya değillerdir. Düz kesim gelinlik modelleri yukarıdan aşağı doğru girintisiz bir şekilde dümdüz olarak iner. Vücudu saran ve dökümlü düz kesim etek modelleri de mevcuttur.

Sadeliği temsil eden düz gelinlik modelleri; zarif, yalın ve sükûnet içinde olmak isteyen gelin adayları tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca vücudunda çok kıvrım olmayan gelin adayları için de oldukça idealdir.

Düz Kesim Gelinlikler Hangi Vücut Tipine Uygundur?

Her vücut tipine uymayan ve balık modeller gibi seçici olan düz kesim gelinlikler için uygun olan vücut tipi merak edilir. Düz kesim gelinlikler için en ideal vücut tipi dikdörtgen ve kum saati vücut tipine sahip olan gelin adaylarıdır. Her iki vücut formundan birine sahip gelin adayları uzun veya kısa da olsa narin ve ince yapıya sahip olmalıdır. Düz kesim modellerde bel girintisi olmadığından iri yapılı vücutlarda hoş bir görünüm kazandırmayacaktır.

Kum saati vücut tipinde, vücut hatları genellikle dengeli ve orantılıdır. Tam da bu nedenle düz kesim gelinlikler, bu vücut tipine özellikle uyum sağlar. Düzgün bir şekilde kesilen gelinlikler, kum saati figürünü vurgulayarak doğal güzelliği ortaya çıkaracaktır.

Gelinlik modeli, beli vurgulamadan düzgün bir şekilde aşağı doğru uzanan eteklere sahip olduğu için dikdörtgen vücut tipine sahip olan gelinler için doğru tercihtir.

aso_sumerlerde_duz_kesim_gelinlik_modeli_firsatlari
Düz Kesim Gelinlikler

Mekân Seçimi Nasıl Olmalı?

Genel olarak düz kesim modeller nikah sonrası yemeklere, kır düğünlerine, kumsal düğünlerine, kır düğünlerine, davetli sayısının az olduğu ve atmosferin minimal olduğu düğün mekanlarına uygundur. Seçilecek olan düz kesim gelinlikler model, yaka ve kumaşla ihtişamlı hale getirilebilir.

Örneğin; kır düğünleri genellikle doğal ve romantik bir ortamda gerçekleşir. Düz kesim gelinlikler, kır düğünlerinde doğal ve sade tarzıyla konsepte uyum sağlar.

Hem şık hem de tarz bir görünüm sunun düz kesim gelinlik modelleri farklı konsepte sahip düğünler için son derece idealdir.

mekana_gore_gelinlik_secimi_duz_kesim_gelinlik
Manisa Gelinlik _ Düz Kesim Gelinlikler

Düz Kesim Gelinlik Aksesuar Önerileri

Düz kesim gelinlikler, sadeliği ve zarafetiyle ön planda olduğu için aksesuar seçimiyle de uyumlu olmalıdır.

  • Düz kesim gelinliklerde uzun ve desenli duvak kullanmak isteyen gelin adayları, taçlarını daha minimal tercih edebilirler.
  • Sade modeller, doğal saç aksesuarları ile tamamlanırsa minimal bir görünüm kazanılabilir.
  • Düz kesim gelinliklerle klasik ve zarif bir görünüm elde etmek isterseniz, inci takılar harika bir seçenektir.
  • Dağınık topuz saç modeli tercih edecek adaylar ise doğal çiçeklerden oluşan bir taç ile güzelliklerine güzellik katlayabilirler.
  • Ayakkabı seçerken ise tasarım çizgisi bulunmayan modeller daha hoş olacaktır.
  • Düz kesim gelinlik modellerinde, düz tül duvaklar, ufak inci detaylarla ve zarifliği ile bilinen stiletto ayakkabılar ile harikulade bir görünüm kazandırabilir.
  • Duvak kullanmayı terci etmeyen gelin adayları da abartısız ancak ışıltılı olan bir saç aksesuarı kullanarak görünümlerini en iyi şekilde tamamlayabilirler.

    Yorum Yap

Total: