Gelinin En Büyük Destekçisi Nedimeler

31 Mart 2022
nedime_abiye_elbise_modelleri

Yabancı film ve dizilerde görmeye alışkın olduğumuz nedimeler, artık bizim düğünlerimizin de vazgeçilmezi. Bunda nedimelerin gelin adaylarının zorlu süreçlerinde koruyucu melek görevini üstlenmelerinin payı büyük. Zorlu düğün yolculuğunda gelinlerin her zaman yanında olan, gelinin her derdiyle ilgilenen nedimeler hakkında merak ettiğiniz her detayı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Nedime Kime Denir?

Gelin adaylarının gelinlik seçiminden, organizasyonuna kadar her süreçte yanında olan ve düğün hazırlıklarında yardımcı olan kişiye nedime deniyor. Damat adayları için bu görevi üstlenen kişiye ise sağdıç diyoruz.  Nedime ne demek, erkek nedimeye ne denir sorularına ek olarak en çok sorulan bir soruda düğünde kaç tane nedime olur sorusu. Düğünde gelinlere eşlik eden nedime sayısının bir sınırı olmasa da bu sayı 5 ya da 10 kişi arasında değişiyor. Her zaman gelinin yanında olan nedimeler ise gelinin en yakın arkadaşları ve akrabaları arasından seçiliyor. Nedimelerin görevleri arasında geline yardım etmek olduğu gibi bekarlığa veda partisi organizasyonu, nedime kıyafetinin alımı, nedime taçları, nedime sabahlıkları, nedime bilekliklerinin organizasyonu var. Kısacası nedime olmanın sorumluluğu hiç de kolay değil.

manisa_gelinlik_aso_sumerler_nedimekiyafetleri
Manisa Nedime Kıyafetleri

Abiye Elbise Modelleri

Nedime kıyafetleri nasıl olmalı konusu da en çok merak edilenlerden biri. Gelinlerin her daim yanında olan nedimelerin kıyafetleri de aynı model ve aynı renk olur. Nedime abiye elbiselerini seçerken sezonun trend renklerini seçebileceğiniz gibi sıklıkla tercih edilen pembe, lila, ekru, mavi renklerinden birini de seçebilirsiniz. Abiye elbiselerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

 • Nedime abiye elbisesinin gelinliğin önüne geçmemesi
 • Beden çeşitliliği
 • Nedime elbisesinin tüm nedimelere uygun bir modelden seçilmesi
 • Kıyafeti tamamlayan aksesuarların seçimi
  • Nedime Bileklikleri
  • Taçları
  • Sabahlıkları
  • Tefleri
manisa_gelinlik_gelinlerin_en_ozel_gunu_nedime_elbiseleri
Nedime Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nedime kıyafetine kolaylıkla karar verebilmek için iki önemli adıma karar vererek seçim sürecine başlayabilirsiniz. İlk adım nedime kıyafetinin rengine karar vermek. Bir diğer adım ise nedime elbisesinin boy seçimi. Nedime elbisesinin rengini belirledikten sonra uzun mu kısa mı olacağını seçerek kıyafet sürecini hızlandırabilirsiniz. Nedime kıyafetini seçtikten sonra nedime tacı, nedime bilekliği, nedime sabahlığı gibi detaylara geçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu da tüm malzemelerin aynı konseptte hazırlanıp; birbiriyle uyumlu olması.

  Yorum Yap

Total: