Helen Gelinlik Nedir, Ne Değildir?

19 Kasım 2021

Helen gelinlik modelleri, son yılların sıklıkla tercih edilen gelinlik modelleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu sebeple de en çok merak edilen soruların başında helen gelinlik nedir, helen kesim gelinlik nasıl olur, helen gelinlik fiyatları, helen gelinlik duvak, helen gelinlik tesettür aramaları geliyor. Antik yunan gelinlik olarak da bilinen helen gelinlik modelleri, gelin adaylarına ilham vermeye devam ediyor. Kabarık gelinlik modelleri yerine sade fakat göz alıcı ve zarif gözükmek isteyenlerin tercihi helen gelinlik modelleri. Helen gelinlik çeşitleri şık, sade, rahat ve özgün olmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. İçeriğimizde helen gelinliğe ait merak ettiğiniz farklı detayları gelin adayları için toparladık. Helen gelinlik modellerini, hem özgün hem de göz alıcı yapan detaylara neler; hep birlikte bakalım.

Helen Gelinlik Modelleri

Helen gelinlik modelleri kendi içerisinde rengine, kumaşına, danteline, stiline göre birbirinden ayrılıyor. Bu nedenle de Helen tipi gelinlik modelleri, farklı tarzdaki gelin adaylarının beğenisini, kazanmayı başarıyor. Helen gelinlik modellerinin ortak noktası ise gelinlerin Antik Yunan kraliçelerine benzemesi. Düğünlerinde parlarken, özgürce hareket etmek isteyen gelinler, helen gelinlikleriyle düğünde olduğu gibi düğün sonrasında da konuşuluyor. Gelinlerin bu kadar özel olmasını sağlayan detaylar ise şık, konforlu, sade, zarif ve dikkat çekici kelimelerinde saklı. Helen gelinlik modelleri;

 • Asimetrik kesim helen gelinlikler
 • Balon kollu helen gelinlikler
 • Uzun kollu helen gelinlikler
 • Tesettür helen gelinlikler
 • Balık kesim helen gelinlikler
 • Dantelli helen gelinlikler
 • A kesim helen gelinlikler
 • Bohem helen gelinlikler
 • Sade helen gelinlikler

Helen gelinlik çeşitleri arasından hem tarzınıza hem de bedeninize uyan gelinlik modeline kolaylıkla karar verebilirsiniz. Örneğin; büyük beden gelinlik seçmek isteyenler A kesim ya da uzun kollu helen gelinlik modelleri arasından tercih yapabilir. Ayrıca ASO Sümerler olarak tasarım danışmanlarımız doğru gelinliği tercih etmeniz için her daim yanınızda.

Duvak Modelleri

Helen gelinlik duvak modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gelinlik ve duvak uyumu. Gelinliğin sade ve şık tarzına uyumlu olacak biçimde duvak modelinizi seçebilirsiniz. Ayrıca helen gelinlik modellerinde duvak seçiminde, duvağınızın uzun olmasına özen gösterebilirsiniz. Modelinize ve tarzınıza göre de farklı seçenekler üzerinden ilerlemek, mümkün. Helen gelinlik saç aksesuarlarına bakabileceğiniz gibi helen gelinlik tac modellerine de bakabilirsiniz. Ek olarak tarzınıza göre helen gelinliğinizle tac ve duvağı da aynı anda kullanabilirsiniz.

Manisa gelinlik markası ASO Sümerler’de kına geceniz için bindallı modellerimiz arasından seçim yapabilirsiniz. Gelinlik modellerindeki iddiasını, Manisa damatlık ve Manisa abiye modellerinde de sürdüren ASO Sümerler ile evlilik hazırlıkları oldukça kolay.

  Yorum Yap

Total: