Pelerinli Gelinliklerde merak edilenler

23 Haziran 2023
Gelinlik_Pelerini_tesettür _asosumerler

Düğün salonuna gelinin ilk girdiği anda dikkatleri üzerine çekmesi gerekir. İşte davetlilerde bu dikkati oluşturacak gelinlik modelleri arasında pelerinli gelinlikler vardır. İster havuz başı düğün olsun isterse kır düğünü hiç fark etmez. Pelerinli gelinlikler düğünde gelin yürürken arkasından süzülen pelerinle prensesler gibi hissettirir.

Yıllar geçtikçe gelinlik trendleri değişse de her yıl yerini koruyan modeller arasında pelerinli olanlar vardır. Pelerinli gelinlikler genellikle uzun olarak bilinir fakat bilinenin aksine üç çeşit uzunluk mevcuttur. Bunlar; uzun, orta, kısadan oluşur. Gelinlik modelinin uzunluğunu belirlerken vücut tipi, gelinlik modeli ve tarza göre karar verilmelidir.  Ayrıca pelerinli gelinlikler hakkında birçok merak edilen husus vardır.

Gelinlik Pelerini Tesettür Nerede Kullanılabilir?

Tesettürlü pelerinli gelinlik modelleri mütevazi düğünlerde gelin adayına zarafet katar. Yürürken belden yere kadar uzanan pelerin sayesinde davetliler gelinin zarafetine kapılabilir. Tesettürlü modellerde pelerin omuzdan başlayabileceği gibi omuz altına ve bele kadar gelen orta boy modeller de kullanılabilir.

Kimler Balık Gelinlik Modellerini Seçmelidir?

Pelerinli balık gelinlik modellerinde kısa boy pelerin tercihi gelinliğe zarif bir görünüm katar. Armut tipinde bir vücuda sahip olan kişiler pelerinli balık modele daha uygundurlar. Çünkü balık modelin üzere oturan bir yapısı vardır ve kalın elma tipi vücuda sahip kişilerde hoş durmamaktadır.

Pelerinli Gelinlik Modelleri – Manisa Gelinlik

Kimler Dantelli Modelleri Seçmelidir?

Dantelli bir pelerine sahip gelinlik modeli seçilirken belirli yerlerde dantel olması hoş olacaktır. Tül üzerinde dantel işlemeli pelerin, gelinliğe şık bir detay katabilir. Dağınık ve topuz saç tarzı tercih etmek bu model için iyi olacaktır. Balık etli kadınların fazlalıklarını örtmek için orta boy pelerine sahip dantelli modeller seçilebilir.

Kimler Pelerinli Prenses Model Seçmelidir?

Prensesler gibi olmak her gelinin hayalidir. Bu noktada dikkat çeken bir modelde pelerinli prenses gelinliklerdir. Hem zarif hem asil bir görürünüm kazandıran bu model düğünde gözleri gelinin üzerinden ayırmamasını sağlar. Belirli vücut tipine sahip gelin adaylarına oldukça uygun bir modeldir. Beli ince olan armut vücut tipine sahip kadınlar gönül rahatlığıyla pelerinli prenses model tercihinde bulunabilirler.

Gelinlikle Uyumlu Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dikkat çekici bir görünüme sahip olan pelerinli gelinlik modelinde, aksesuar seçimi son derece önemlidir. Sade bir görünüm istiyorsanız, pelerinli gelinliğinizi şık bir kolye veya küpe ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, saç aksesuarları veya başlıklar da pelerinli gelinliklerle güzel bir uyum sağlayabilir.

    Yorum Yap

Total: