Sonbahar Düğünleri için Öneriler

2 Kasım 2022
sonbahar_dugunleri_icin_tavsiyeler_manisagelinlik

Düğün zamanı için çiftlerin en çok tercih ettiği mevsim yaz olarak düşünülse de sonbahar mevsiminde de düğün yapmak isteyenler oldukça fazla. Özellikle aşırı sıcaklara katlanmak istemeyenler için sonbahar düğünleri mükemmel bir seçenek. Düğününüzü sonbahar aylarına planlıyorsanız; yer seçimini, düğün zamanını, uygun davetiye seçimini, kıyafet ve aksesuarlarınızı, nasıl bir konsept belirleyeceğinizi önceden araştırıp doğru seçimler yapmak size harika bir düğün töreni imkânı sağlayacak. Her şeyin mükemmel olmasını sağladınız… Peki düğün anına ne kadar hazırsınız? Bunun için olası aksaklıklara karşı yedek planlarınızın olmasını ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.  Romantik bir mevsim olan sonbaharda düğün çiçeğinizde de romantik esintilere yer verebilirsiniz. Kasımpatı ve orkideler sonbahar mevsimine oldukça uygundur. Mevsime uygun renk ve tema seçimleri de düğününüzü daha akılda kalıcı ve etkileyici yapacaktır.

Gelinlik Modelleri

Her kadının hayali kendini bir gün harika bir gelinlik içinde mutlu olarak görmektir. Düğününüz için yapacağınız gelinlik seçiminde birçok etken bulunuyor. Bunların başında mekân seçimi geliyor. Mekân seçiminize göre bir gelinlik tercih etmek bu noktada çok önemli. Salon düğünü için balo tipi modeller daha çok tercih edilirken; açık hava düğünü için bohem tarzı ya da vintage gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Dökümlü gelinlikler bu aylarla oldukça uyumlu. Soğuyan havalarla birlikte uzun kollu gelinlik modellerini de es geçmemek gerekli. Mevsime uygun olarak pastel tondaki gelinliklerde ‘illa beyaz gelinlik istiyorum’ demeyenler için güzel bir seçenek.  Konu sadece gelinlik modeli seçmekle de kapanmıyor, aynı zamanda seçeceğiniz modelin damatlıkla da birbirini bütünlemesi çok önemli.

sonbahar_gelinlik_modelleri_manisa_asosumerlerde
Sonbahar Gelinlerine Tavsiyeler

Mükemmel Bir Sonbahar Düğünü için Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Düğününüzü hiçbir sorun yaşamadan geçirmek için öncesinde iyi bir hazırlık yapmanız gerekiyor. Düğündeki hiçbir ayrıntıyı atlamadan bu hazırlıkları yapmak, harika bir düğün için şart. İlk olarak işe düğün süresince ihtiyacınız olabilecekleri listelemekle başlayın.  Evet, iyi bir liste detayları kaçırmanıza engel olur. Aklınıza geldikçe bu listeyi doldurmayı da göz ardı etmeyin. Oluşturduğunuz liste sayesinde tahmini giderleriniz de ortaya çıkacaktır. Hayalinizdeki düğünü gerçekleştireceğiniz yerin seçimine karar verirken;  Konseptinize uygun mekân seçimi yapmanız ve doğru tarihi ayarlamanız oldukça önemli. Davetli listenizi oluşturup, misafir hediyelerini ve ikramlarını hazırlamayı unutmayın. Planlamaları tamamladıktan sonra sıra gelinlik ve damatlık seçimine geliyor. Gelinliğiniz düğünün gerçekleşeceği mevsime, mekâna ve konsepte uygun bir modele sahip olması gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

    Yorum Yap

Total: