Straplez Yaka Gelinlik Seçmenin İpuçları

28 Mart 2023
straplez_gelinlik_seciminin_puf_noktalari

Gelinlik seçimi bir düğün için en zorlu süreç olabilir. Çünkü gelin adaylarının aklını birbirinden farklı modellere ve tasarımlara sahip gelinlikler karıştırmaktadır. Bu yazımızda kafasında straplez gelinlik seçmeye karar vermiş kişilere ipuçlarımızla yardımcı olmaya çalışacağız.

Straplez yaka gelinlikler askısız ve de kolsuz bir yapıya sahip olanlardır. Göğüs bölgesinin üzerinde göğsü kaplayan modellerdir. Straplez yakalar kal ve düz yaka olarak ikiye ayrılmaktadır. Günümüzde straplez yaka gelinlikler en çok tercih edilen modeller arasındadır. Masum ve romantik bir görünüm elde etmek isteyen adaylar için dantelli düz yaka straplez seçimi yerinde olacaktır. Kalp yaka straplez model ise seksi görünmek isteyen adayların tercihi olmalıdır. Straplez ve kayıp yakayı bir arada isteyen gelin adayları içinse illüzyon yaka straplez gelinlik modelleri vardır.

Straplez Yaka Gelinlikler Hangi Vücut Tipine Hitap Eder?

Straplez yaka gelinlik modelleri atletik ve dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına hitap eder. Vücut tipinde omuz, göğüs, bel ve kalça ölçüleri birbiriyle yakın olmalıdır. Böyle olan bir vücut tipi için straplez yaka gelinlik seçimi uygundur.

Özellikle omuzlarının güzelliğini açığa çıkarmak isteyen gelin adayları straplez modeller birebirdir. Düğün esnasında rahatlığı ve göz alıcılığı bir arada sunan straplez modellerde gelin adayının göğüs ölçüleri çok büyük olmamalıdır. Çünkü, bu tarz bir durumda gelin adayı, istediği rahatlığı ve konforu yakalayamayacaktır.

gelinik_modeli_secmenin_puf_noktalari
Straplez Gelinlik Modelleri Hakkında Merak Edilenler

Gelinlik Seçiminin Püf Noktaları Nelerdir?

Straplez yaka gelinlik seçilirken dikkat edilmesi gereken püf noktalar mevcuttur.

  • Her yaka tipinde olduğu gibi straplez yaka gelinlikte de kesinlikle vücut tipi ve ölçüleri dikkate alınmalıdır.
  • Straplez yaka gelinliklerin iki türü vardır; düz ve kalp yaka straplez. Düz straplez olan göğsün üzerinde düz şekilde uzanan yaka modelidir. Kalp yaka olan ise 2 eğrinin kalp şeklinde birleşmesiyle oluşan formdur.
  • Masum ve romantik bir görünüm için düz yaka straplez, gösterişli ve seksi bir görünüm içinse kalp yaka straplez model tercih edilmelidir.
  • Dikdörtgen vücut tipine, geniş omuzlara ve küçük göğüslere sahip olan adaylar için straplez yaka gelinlik en ideal olandır. Üst vücudu kısa olanlar kalp yaka straplez sayesinde bu bölgeyi olduğundan uzun gösterebilirler. Çok zayıf olanlar ise drapeli straplezler ile durumu kurtarabilirler.

Straplez Yaka Gelinlikle Uyumlu Aksesuar Seçimi

straplez_gelinlikler_hakkinda_merak_edilenler_manisa_gelinlik_asosumerler
Straplez Gelinlik Nedir; Ne Değildir?

Aksesuar seçimi gelinlikleri daha da gösterişli hale getirecektir. Straplez gelinliklerde takı ve aksesuar seçimi gelin adayını çok zorlamaz. Bunun ana sebebi takı kullanımına oldukça müsait modeller olmasıdır. Sade bir tarza sahip olan straplez modellerde abartıya da kaçmadan; elmas, inci, altın ve pırlantalarla süslenen küpe, kolye, bilekli ve yüzüklerden uyumlu olanlar seçilip kullanılabilir. 

    Yorum Yap

Total: