DAMATLIK MODELİ NASIL SEÇİLİR?

18 Kasım 2022
en_guzel_damatlik_modelleri

Düğün günü hem gelinler hem de damatlar için son derece özeldir. Bu nedenle gelinlik seçimi ne kadar önemliyse damatlık seçimi de bir o kadar önemlidir. Damat adaylarının görünüşünü en çok etkileyen faktör ise damatlık seçimidir. Gelinlikle uyumlu olmayan ve vücut tipine uygun seçilmeyen damatlık, düğün ambiyansında kusur yaratabilir. Bu yüzden damatlık seçimi de son derece özenli olunmalıdır. Ancak düğün hazırlıkları yaparken artan stres, kusursuz ve şık damatlığı seçmenize engel olabilir. Damatlık seçimini telaşlanmadan ve son ana bırakmadan yapmanız için ihtiyacınız olan bilgileri topladık. Böylece size ve düğün gününe yakışacak en iyi damatlık modeline sahip olabilirsiniz.

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm gözlerin üzerinizde olacağı en özel gününüzde ne giyeceğinize karar vermek için dört önemli başlığa dikkat etmelisiniz. Bu başlıklar;

  • Vücut Tipi
  • Düğün Mekânı
  • Gelin & Damat Uyumu
  • Tarz
damatliklar_hakkinda_tum_merak_edilenler
Manisa Damatlık – Gelin & Damat Uyumu

Vücut tipiyle uyumlu kıyafet seçimi her zaman önemli olsa da damatlık seçiminde bu başlık bir adım daha öne çıkıyor. Sebebi de düğün gününde başrol oyuncularından birinin de damat olması. Seçtiğiniz damatlık modeli vücudunuza tam olarak oturduğu içerisinde de kendinizi rahat ve özgür hissetmelisiniz.

Damatlık modelinize kadar verirken dikkat etmeniz gereken önemli bir başlık da mekân seçimidir. Düğününüzü gerçekleştireceğiniz mekân ve düğün konseptiniz damatlık modelinizle uyumlu olmalı. Aksi takdirde düğün gününüzde seçtiğiniz damatlık modeli ne kadar şık olursa olsun istediğiniz şıklığa sahip olamayabilirsiniz. Mekân seçimi önemli olduğu gibi gelinle uyumlu damatlık takımı seçimi de atlanmaması gereken bir konu. Damatlık modeliniz, müstakbel eşinizin gelinlik modelinin rengi ve tarzıyla uyumlu olmalı.

Evlilik gününüz sonsuza kadar anımsayacağınız özel bir gündür. Giydiğiniz damatlık ise bu özel günde hem sizi tatmin etmeli hem de içinde rahat hissettirmelidir. Fakat damatlığınızı sadece düğünde giymek zorunda değilsiniz. Bu nedenle damatlık modelinize karar verirken diğer özel günlerde de giyebileceğiniz bir damatlık modeli seçebilirsiniz.

Damatlık Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde damatlıklar sadece takım elbise formuyla sınırlı kalmamaktadır. Siyah kravat, beyaz gömlek, siyah kumaş pantolon gibi klasik tarz damatlıkla için alternatif birçok model üretilmektedir. Kravat yerine smokin, ceket yerine frak tercih edebilirsiniz. Takım elbiseyi rahat bulmuyorsanız keten takımlara da göz atabilirsiniz. Kravat veya kol düğmeleri gibi aksesuarlar kullanmadan şık ancak rahat bir görünüm istiyorsanız keten damatlık modellerini incelemek isteyebilirsiniz. Düğün gününüzde müstakbel eşinizle birlikte muhteşem görünmek için Manisa gelinlik ve damatlık markası ASO Sümerler’i ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

    Yorum Yap

Total: