Eteği Çıkabilen Gelinlik Modelleri

20 Aralık 2022
etegi_cıkabilen_gelinlik_modelleri_manisa_gelinlik_fiyatlari

Evlenmek belki de insanların hayatındaki en önemli olaylardan birisidir. Bu önemli olayda gelin adayları kabarık bir gelinlik modeli giymek isteyebilirler. Ancak akıllara bu modelle rahat edilip edilemeyeceği gelir. Tam da bu noktada gelin adaylarının imdadına çıkarılabilir etekli gelinlik modelleri gelmektedir. Özellikle son yıllarda popüler hale gelen çıkabilen etekli gelinlikler, bir gecede iki değişik gelinlik giymeyi düşünen gelin adayları için oldukça idealdir. Demonte gelinlik olarak da adlandırılan gelinlik modeli tasarımında, etek belden bir lastik veya kemer ile kabarık gelinliğe eklenir. Diğer gelinlik modellerinde etek kısmı katlı tasarıma sahiptir. Gelinliğin eteğinin alt katları çıkabilir şekilde tasarlanıp, mini, midi veya uzun boy olarak kullanılabilir.

Demonte Modeller Hakkında Merak Edilenler

Çok yönlü kullanış sunan, çıkabilen etekli gelinlikler birçok forma sahiptir. Düz kesim, balık kesim ve asimetrik çıkabilen etekli gelinlikler gibi birçok farklı modeller mevcuttur.

Three young woman with bouquets wearing wedding dresses
  • Düz kesim gelinliklerin üzerine belden eklenen çıkabilen etekler ile zarif, göz alıcı ve aynı zamanda iki farklı gelinliğe sahip olunabilir. Önemli olan aksesuarları iki farklı kullanıma uygun şekillerde ayarlamaktır.
  • Kabarık gelinlikleri sevenler için prenses ya da A kesim gelinlikler çıkabilen etekli gelinlikler sayesinde bir zorunluluk teşkil etmemektedir. Belden eklenecek olan eteği kabarık, iç eteği ise balık kesim modelle birlikte kullanılabilir.
  • After parti düşünenler için ise iç eteği kısa olan gelinlik modelleri tam olarak idealdir. Mini etek üzerine takılan asimetrik etekle önü kısa arkası uzun bir gelinlik görümü kazandırılır. Bu tip modelleri bacaklarını ön plana çıkarmak isteyen gelin adayları tercih edebilir.
  • Mini gelinlikler, transparan bir-iki kat tül kumaştan tasarlanan ek etekle de kullanılabilir.
  • Bir başka alternatifte katlı etekli modellerdir. Eteğin boyu bu tür gelinliklerde istenildiği gibi ayarlanabilmektedir.

Eteği Çıkabilen Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Eteği çıkabilen gelinlikler farklı bütçelere uygun seçeneklere sahiptir. Gelinlik fiyatlarını etkileyen faktörleri bilmek, kişinin hayalindeki gelinliğe ayıracağı bütçeyi hesaplaması adına önemlidir. İlk olarak bilinmesi gereken konu dikim şeklidir. Özel olarak diktirmek isteyeceğiniz çıkabilen etekli gelinlikler ekstra zaman ve işçilik gerektireceği için maliyetli olacaktır.

Demonte etek gelinlik fiyatlarını etkiyen faktörler arasında; kullanılan kumaş, işleme ve tarz yer almaktadır. Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan malzemenin kalitesi de maliyeti artıran diğer unsurlar arasındadır.

    Yorum Yap

Total: