GRACE KELLY GERÇEKLEŞEN BİR PERİ MASALI HİKAYESİ

8 Şubat 2022
grace_kelly_gelinlik_klise_toreni_manisa_gelinlik

Grace Kelly, güzelliği ve oyunculuğuyla olduğu kadar kraliyet ailesine gelin olmasıyla da çok konuşulan ikonik gelinler arasındaki yerini aldı. Hareketleri yakından takip edilen kraliyet ailelerinin evlenmeleri de oldukça büyük bir olay. Bir de kraliyet ailesine kabul edilen gelinin, ünlü bir aktris olması olayı daha da popüler hale getiriyor. Ünlü oyuncu ve Monako kraliyet ailesinin güzel gelin adayı 19 Nisan 1956 tarihinde Monako Prensi Rainier III ile evlenerek, aileye resmen katıldı.

Tüm dünyanın yakından izlediği evlilik töreninde en az Grace Kelly kadar çok konuşulan bir detay da Grace Kelly gelinlik modeli oldu. Öyle ki Grace Kelly’nin gelinliği en çok beğenilen ve ilham alınan gelinlik modelleri arasında ilk sıralardaki yerini alıyor. Dünyanın en güzel kadınlarından biri olarak kabul edilen Grace Kelly, Prens Rainier ile klişe ve sivil tören olacak şekilde iki farklı törenle evlendi. Güzel oyuncu her iki törende giydiği gelinlik modelleriyle birçok gelin adayına ilham oldu.

grace_kelly_gelinlik_modelleri_manisa_gelinlik_aso_sumerler
Grace Kelly Gelinlik

Grace Kelly Gelinlikleri Hakkında Merak Edilenler

1950’li yıllarda ismini “romantik prenses” olarak duyuran Grace Kelly, kariyerinin zirvesindeyken Prens Rainier ile evlendi. Ünlü oyuncu peri masallarını andıran aşk hikayesi ve gelinlikleriyle çok konuşuldu. Grace Kelly ve çok konuşulan gelinlikleri hakkında merak edilenler;

  • Sivil törende sade bir kıyafet tercih eden Kelly’nin kıyafeti parlak ipek kumaştan hazırlandı. Ayrıca gelinin kıyafetinde Fransız Alencon danteli kullanıldı.
  • Kilise töreninde Grace Kelly tarafından giyilen gelinlik ise adını ikonik gelinlikler arasına yazdırdı. Gelinliğin dikim sürecinde otuz terzi görev almış olup; gelinliğin hazırlanması ise altı hafta sürdü.
  • Pembe tonlarında dikilen gelinlik parlak ipek kumaştan hazırlanırken, Grace Kelly gelinlik modelinde dantel olarak 125 yıllık Point de Rose danteli tercih edildi.
  • Grace Kelly gelinliğini taçla tamamlamak yerine özel olarak tasarlanan Juliet duvak ile tamamladı.
  • Moda dünyasına ve gelin adaylarına ilham olmaya devam eden Grace Kelly gelinliğinin günümüzdeki sahibi ise Philadelphia Modern Sanat Müzesi.

Kraliyet ailesine gelin olması ve yaşadıklarıyla adından söz ettiren Grace Kelly’nin yaşadıklarını izlemek için hayatını konu alan film ve belgeselleri izleyebilirsiniz.

grace_kelly_gelinlik_hakkinda_merak_edilenler
Grace Kelly ve Prens Rainier

Zarif ve Şık Gelinlik Modelleri ASO Sümerler’de Seni Bekliyor!

Manisa gelinlik ve abiye markası ASO Sümerler; yeni sezon gelinlik modelleriyle farklı tarz ve vücut tipindeki gelin adaylarına özel çözüm üretiyor. Ayrıca özel dikim gelinlik isteyen gelin adaylarının da tercihi olan ASO Sümerler, damat adaylarını da unutmuyor. Farklı renk, kumaş ve tarzdaki damatlık modelleriyle, damat adaylarının seçim sürecini hızlandırıyor. ASO Sümerler kalite ve konforunu hissetmek için tek yapmanız gereken ise mağazamızı ziyaret etmek.

    Yorum Yap

Total: